Про роботу над такими нововведеннями в інтерв'ю "Мілітарному" розповів директор ДП "Державний оператор тилу" Арсен Жумаділов.
Ініціатива передбачає виділення певної суми коштів, яку військові зможуть використовувати для придбання спорядження або гаджетів, необхідних для виконання завдань.
"Ми хочемо запропонувати певний обсяг коштів на те, щоб військові самостійно обирали те, що їм подобається, і вони могли б це самостійно закуповувати на якомусь спеціально створеному для цього сайті чи у військторзі…", – розповів Жумаділов.
Чиновник наголосив, що всі товари, доступні для придбання, повинні пройти перевірку на відповідність стандартам, якість і безпеку та будуть допущені до експлуатації у війську. На кшталт, спорядження має бути виготовлене з вогнетривких матеріалів, а гаджети — без ризику використання шкідливих програм.
"Тобто не все підряд, якісь китайські гаджети, в яких можуть бути шпигунські програми… Тобто щось, що увійшло в обіг у контрольованому режимі, але при цьому воно у вільному продажу", – зазначив директор ДП.
Механізм реалізації
"Сказати військовому: у тебе є віртуальний бюджет на рік, до прикладу, у розмірі 20 тисяч гривень, які він може витратити на певну категорію товарів у визначених продавців", – наголосив посадовець.
"Можна спробувати подивитися на те, чим ми [ред. – Міноборони] забезпечуємо військовослужбовців не тільки через інструмент закупівель, а й через інші…, коли ми по суті будемо відшкодовувати військовим те, що вони хочуть придбати з огляду на свої вподобання, але при цьому точно переконатися, що це якісне і щоб вони це не робили зі своєї кишені", – сказав Арсен Жумаділов.
За словами Жумаділова, це дозволить забезпечити індивідуальний підхід до потреб військових та уникнути додаткових витрат із власного бюджету.
Ідея перебуває на стадії обговорення, але має потенціал змінити підхід до матеріального забезпечення військовослужбовців.
Що відомо про підприємство Державний оператор тилу
Восени 2023 року Міністерство оборони фундаментально змінило підхід до забезпечення українського війська. Запустили Державний оператор тилу — ключовий елемент реформи оборонних закупівель. Міністр оборони підписав наказ про призначення досвідченого менеджера Арсена Жумаділова гендиректором Державного оператора тилу.
У 2024 році саме ця структура займалася забезпеченням ЗСУ одягом, їжею, пально-мастильними матеріалами, бронежилетами, касками та тактичним спорядженням. Також відомство працює над тим, щоб бронежилети, каски, тактичне спорядження, одяг та їжа для ЗСУ були українського виробництва.
Протягом року діяльності ДОТ уклав контракти на близько 75 мільярдів гривень, заощадивши понад 17 мільярдів бюджетних коштів. Зокрема:
За цей час держава залучила 45 нових постачальників для забезпечення нелетальних потреб армії. Крім того, було запущено сучасну ІТ-систему DOT-Chain, яка зробила тилове забезпечення прозорим і безперебійним. Для підвищення ефективності та довіри до системи було створено наглядову раду ДОТ, до якої увійшли українські та міжнародні експерти.
16 січня міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Велдкамп відвідав Київ та оголосив про допомогу Україні… Читати більше
Відомий український історик і професор Українського Католицького університету Ярослав Грицак зробив вагомий внесок у підтримку… Читати більше
Служба безпеки України разом із Національною поліцією продовжує інформаційну кампанію "«Спали» ФСБшника", яка спрямована на… Читати більше
Західні санкції діють, попри бравурні заяви, що економіка рф впоралась. Вона вже відчуває "певні турбуленції",… Читати більше
Президент Володимир Зеленський назвав сторічну угоду між Україною та Великою Британією новим форматом двосторонніх відносин.… Читати більше
Під час візиту до Києва 16 січня прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер оголосив про нові… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.