Екскерівник метро Києва виїхав з України з підробленим висновком ВЛК: правоохоронці проводять слідчі дії
Співробітники правоохоронних органів проводять слідчі дії в колишнього керівника "Київського метрополітену", який виїхав з України на підставі підробленого висновку військово-лікарської комісії.
Про це повідомила поліція Києва, передає Рубрика з посиланням на hromadske.
Хоча правоохоронці й не називають імені фігуранта, за даними джерела hromadske, йдеться про Віктора Брагінського.
Рішенням лікарської комісії його виключили з військового обліку через нібито наявну невиліковну хворобу.
Поліція відкрила кримінальне провадження, в межах якого слідчі наразі проводять обшук у службових приміщеннях підприємства. Більш детальну інформацію правоохоронці обіцяють надати згодом.
Зазначається, що у грудні 2024 року Брагінського оголосили в розшук. А ще 12 листопада йому повідомили про підозру в неналежному виконанні службових обов'язків через підтоплення тунелю між станціями "Либідська" та "Деміївська".
Будівництво метро на столичний Виноградар: роботи ведуть на кількох майданчиках одночасно
Деталі про підтоплення
Нагадаємо, що 8 грудня шість станцій підземки перестали працювати. Громадська ініціатива "Пасажири Києва" повідомила, що рух поїздів від станції метро зупинили через розгерметизацію тунелю. У мережі з'явилися відео того, як вода пішла на колії.
Тоді керівники столичного метро озвучили перші версії надзвичайної події. У Києві через закриття шістьох станцій "синьої" гілки метро провели переорганізацію дорожнього руху на найбільш завантажених відрізках доріг.
На час ремонту перегінного тунелю метро працювало у човниковому режимі з інтервалом 13 хвилин.
А у вересні відновився повноцінний рух поїздів на "синій" гілці підземки: фахівці завершили пусконалагоджувальні роботи на оновленій ділянці тунелю між станціями "Деміївська" – "Либідська".
У Київській міській прокуратурі зазначали, що причиною підтоплення тунелів між станціями стала неналежна експлуатація, а не неякісне будівництво, як про це заявляли в "Київському метрополітені".
Для ліквідації наслідків аварії та розроблення необхідної проєктно-технічної документації уклали угоду з комерційною структурою на понад 40 мільйонів гривень. Попередні підрахунки показували, що для відновлення пошкодженого тунелю столичної підземки необхідно більш ніж 400 мільйонів гривень.