Фото: AdobeStock
Про це повідомили у МОЗ, пише Рубрика.
У чому проблема?
"Дані свідчать, що за останні 10 років рівень народжуваності в Україні знизився майже на 40%. Повномасштабна війна ще більше поглибила демографічну кризу. Доступ до якісних медичних послуг — важливий елемент Стратегії демографічного розвитку України на період до 2040 року, схваленої урядом торік. У перші роки життя дитини важливо надавати їй необхідну медичну допомогу, а батькам — ґрунтовну інформацію про здоровʼя і харчування дитини, гігієну, вакцинацію, запобігання нещасним випадкам тощо", наголосив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.
Яке рішення?
Для того, аби забезпечити це, Міністерство охорони здоровʼя України затвердило оновлений порядок та періодичність проведення профілактичних медичних оглядів дітей.
"Зокрема, передбачені домашні візити сімейними медсестрами. Вдячні нашому стратегічному партнеру ЮНІСЕФ за допомогу у підготовці медичних працівників, аби вони могли якісніше надавати послуги для сімей з дітьми", підкреслив очільник відомства.
Як це працює?
У рамках цієї стратегії медичне спостереження за дітьми від народження до чотирьох років відбуватиметься за програмою "Турбота з народження вдома".
Окрім оглядів лікаря, родини з дітьми отримуватимуть підтримку медичних працівників з питань:
"Перші роки від народження визначають оптимальне зростання та розвиток дитини, саме тому домашні візити такі важливі для батьків, опікунів та їхніх дітей. Домашні візити — це не лише медичні огляди, але й можливість надати сімʼї психологічну підтримку, навчити батьків виявляти ранні ознаки порушень розвитку та створювати безпечне середовище для дитини. Під час війни це стає ще важливішим для родин", підкреслив Мунір Маммадзаде, голова представництва ЮНІСЕФ в Україні.
Фото: МОЗ
Програма "Турбота від народження вдома" передбачає, що сімейні медсестри здійснюватимуть чотири візити тривалістю від 60 до 90 хвилин додому до родин із дітьми. Ще шість консультацій із сімейною медсестрою сім'ї з дітьми можуть отримати в медичних закладах після консультації з лікарем.
Програма передбачає чотири домашні візити тривалістю до 90 хвилин та шість консультацій у медичних закладах. У 2024 році понад 40 тисяч родин скористалися цією послугою.
Щоб підготувати медичних працівників до надання якісних послуг сім'ям з дітьми, ЮНІСЕФ разом із партнерами вже створив 12 тренінгово-ресурсних центрів у семи регіонах України у 2024 році, а саме у Волинській, Львівській, Закарпатській, Чернігівській, Київській, Одеській, Дніпропетровській областях. Ще 10 таких центрів планують відкрити у 2025 році.
У цих центрах медичні працівники зможуть покращити свої знання та набути навички з основних питань раннього розвитку дітей, зокрема таких:
У межах пілотної програми медичні сестри вже здійснюють домашні візити у 15 областях, зокрема у прифронтових та віддалених районах, поєднуючи гуманітарні заходи, заходи з відновлення та розвитку.
Минулого року понад 40 000 дітей, їхніх батьків та опікунів скористалися послугою домашніх візитів, що їх надали понад 1100 медичних працівників, які пройшли тренінги. Протягом 2025 року програма буде доступною в усіх регіонах України.
Увечері, 13 квітня, в Одесі пролунали звуки вибухів. Місто атакують ворожі ударні безпілотники. Про це… Читати більше
У низці міст України 14 квітня оголошено День жалоби за жертвами ракетних ударів росіян по… Читати більше
У Сумах 13-річний Кирило Ілляшенко після російського ракетного удару по місту вибрався з палаючого автобуса… Читати більше
На Харківщині в суботу, 12 квітня, відбувся майстер-клас з приготування паски, для якої використали борошно… Читати більше
Співробітники правоохоронних органів затримали й повідомили про підозру військовослужбовиці однієї з частин у Київській області.… Читати більше
За останні три роки 35-річний Дмитро Грунський сім разів увійшов до Книги рекордів Гіннеса. Українець… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.