Україна та Туреччина обговорили наслідки аварії російських танкерів у Чорному морі
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук провела зустріч з послом Туреччини в Україні Мустафою Левентом Більгеном. Сторони обговорили наслідки аварії російських танкерів у Чорному морі та порушення рф морського права.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.
Світлана Гринчук розповіла послу про звернення України до міжнародних інституцій та комунікацію з Румунією та Болгарію щодо моніторингу забруднення.
«Триває ретельний збір даних та аналіз спеціалістами УкрНЦЕМ радіолокаційних знімків за допомогою супутників Sentinel-1, німецького та іспанського TerraSAR-X і PAZ, прогнозу поширення забруднення з урахуванням поточних та прогнозних гідрометеорологічних умов, а також типу та кількості нафтопродуктів», – повідомила Міністр.
За даними УкрНЦЕМ, мазут, який потенційно міг дістатися північно-західного шельфу Чорного моря, наразі перебуває у вигляді згустків через низьку температуру води. Ці згустки мазуту поступово збільшують свою вагу та заглиблюються. З потеплінням ситуація може змінюватися, тому країни Чорноморського регіону мають здійснювати постійний моніторинг за розвитком ситуації та реагувати на загрози.
Так, 13 січня іспанським супутником PAZ зроблено знімок біля західного узбережжя Криму, район Каламітської затоки. На даному знімку не спостерігаються можливі мазутні плями.
14 січня супутником Sentinel-1 зроблено знімок у північно-західній частині Чорного моря, чорні ділянки біля мису Тарханкут можуть вказувати на наявність мазутних плям. Довжина цієї ділянки становить близько 10 км.
Також, 14 січня німецьким супутником TerraSAR-X також було зроблено знімок біля мису Тарханкут. На збільшеному фрагменті також видно чорні ділянки, які можуть вказувати на наявність мазутних плям.
Посол Туреччини запевнив, що підтримує ініціативи України та інформуватиме турецьку сторону про наслідки аварії та позицію Міндовкілля.
«Порушення росією морського права є системним і потребує втручання на міжнародній арені. росія багато років використовує річкові танкери у морі і сьогодні тримає в ізоляції офіційні дані щодо аварії. Це створює додаткові проблеми для участі країн Чорноморського басейну у подоланні наслідків», – зауважила на зустрічі Світлана Гринчук.
Мустафа Левент Більген підкреслив, що захист екосистем Чорного моря є спільною справою Туреччини та України. Жодна країна Чорноморського басейну не захищена. За словами посла, яскравим свідченням цього є те, що Туреччина бореться з морськими мінами на своїх узбережжях. Це є беззаперечним свідченням впливу російської війни далеко за межами територій бойових дій.
«Рада чути слова підтримки та розуміння від посла Туреччини. Чекаємо на позачергові засідання секретаріатів міжнародних організацій та готуємося до активної спільної боротьби за екосистеми Чорного моря», – акцентувала Міністр.
Нагадаємо, як раніше повідомляла Рубрика, Україна, Румунія та Болгарія узгодили на рівні міністерств спільні кроки для взаємодії з міжнародними інституціями щодо масштабної екологічної катастрофи в Чорному морі, спричиненої забрудненням мазутом.