Як повідомили у ЗМІ, співробітники Управління з розслідування корупції серед високопосадовців (CIO) та Національного слідчого управління (NOI) увійшли до президентської резиденції, прорвавши два кордони охорони: пройшли через другий кордон автобусів, подолавши перший за допомогою драбин.
Слідчі протистояли прихильникам Юна, депутатам правлячої консервативної Партії народної влади та адвокатам Юна перед головними воротами президентської резиденції протягом двох годин рано в середу, 15 січня, після невдалої спроби затримання Юна на початку цього місяця.
Місцеві ЗМІ повідомили, що слідчі брали участь у "фізичному зіткненні" зі службою безпеки. Поліція попередила, що будь-яка спроба чинити опір виконанню ордеру може призвести до арешту.
Агентство Reuters повідомляє, що було помічено кортеж, який виїжджає з воріт його резиденції, де відсторонений президент кілька тижнів переховувався від правоохоронців зі своєю невеликою групою особистої охорони.
Раніше там зібралися понад 3 тисячі співробітників поліції й слідчих по боротьбі з корупцією.
Офіційних коментарів Юн і його адвокати поки що не давали.
Нагадаємо, що влада Південної Кореї готувалася зробити другу спробу арештувати президента Юн Сок Йоля, якому оголошено імпічмент. Очільник країни проігнорував виклик на допит та забарикадувався на своїй віллі.
Варто додати, що ордер на арешт Юна видали після того, як він проігнорував усі три виклики з'явитися на допит у межах розслідування про те, як він оголосив воєнний стан у країні без видимої причини.
Сам президент не погодився з ордером на арешт та пообіцяв "боротися до кінця".
Що передувало
3 грудня президент Південної Кореї Юн Сук Йоль заявив, що у країні ввели воєнний стан. Він звинуватив опозицію в «антидержавній діяльності, що передбачає повстання».
Після цього в країні заборонили будь-яку політичну діяльність, протести, а під контролем влади опинилися усі ЗМІ. Окрім того, будівлю парламенту заблокували, там перебували військові.
Ще до впровадження воєнного стану опозиційна Демократична партія подала в парламентський бюджетний комітет скорочений проєкт бюджету та подала подання про імпічмент державному аудитору та головному прокурору.
Проте спікер Національної асамблеї Ву Вон Сік скликав екстрене пленарне засідання через кілька годин після того, як президент оголосив воєнний стан. Депутати парламенту Південної Кореї ухвалили постанову, якою вимагають скасувати воєнний стан.
А вже 4 грудня президент Південної Кореї Юн Сук Йоль вранці за місцевим часом офіційно скасував надзвичайний воєнний стан, оскільки Національна асамблея не підтримала цього рішення. А опозиційні партії Південної Кореї подали до Національних зборів, парламенту країни, звернення про імпічмент президента Юн Сук Йоля після його спроби оголосити в країні воєнний стан.
Начальник Управління державної охорони України (УДО) Олексій Морозов запевнив, що на цей час немає інформації… Читати більше
У штаб-квартирі НАТО в Європі (SHAPE, м. Монс, Бельгія) відбулася презентація документального фільму “Операція Курськ”,… Читати більше
Подорожуючи залізницею, завдяки оновленій програмі лояльності "Залізні друзі", пасажири тепер отримуватимуть спеціальні досягнення та додаткові… Читати більше
Чехія передала українським прикордонникам 155-мм самохідну артилерійську установку (САУ) DITA, яка значно посилить вогневі можливості… Читати більше
В Одесі протягом 2024 року провели капітальний ремонт у трьох багатоквартирних будинках, пошкоджених під час… Читати більше
15 січня Верховна Рада проголосувала за законопроєкти щодо продовження строку дії воєнного стану і мобілізації… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.