Головування Польщі у Раді ЄС має завершитися конкретними результатами для України, – Зеленський
Під час головування Польщі у Раді ЄС необхідно відкрити кілька кластерів у переговорах щодо входження України до Євросоюзу.
Про це Президент Володимир Зеленський заявив у Варшаві на спільній з Прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском зустрічі з представниками ЗМІ, пише Рубрика.
«Головування Польщі у ЄС – це час, в який ми зараз заходимо, маючи амбіції вийти обов'язково з конкретними результатами для України, Польщі і для всієї Європи», – сказав Зеленський.
За його словами, наступне півріччя має стати часом «активної спільної роботи» у перемовинах щодо майбутнього вступу України в Європейський Союз.
«Ми маємо зараз бути максимально ефективними у відкритті переговорних кластерів та узгодженні позицій. Щонайменше кілька кластерів ми можемо відкрити, і це не лише про дипломатію і економіку, не лише про політику – це одне з ключових питань безпеки», – наголосив Президент.
Він зазначив, що чим швидше Україна буде в Євросоюзі та НАТО, тим швидше «вся Європа отримає потрібну геополітичну визначеність».
«росія не пройде там, де є наша інтеграція. Наша спільна сила, наша повага один до одного», – зауважив глава держави.
Своєю чергою прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск відзначив, що під час головування у ЄС Польща переломить безвихідь, яка склалась протягом останніх місяців в питанні євроінтеграції України й спільно працюватиме з Києвом, а також іншими партнерами, щоб прискорити процес приєднання.
"І коли прийде цей момент, коли після цих бюрократичних дій ми будемо розмовляти мовою конкретики, а не сентиментів. Мисьогодні могли відкрито поговорити про те, де треба буде назвати суперечні й треба буде вміти зійтися в цих питаннях. Я хочу виразно підкреслити, що не буде так, як в минулому. Наші стосунки, наша дружба буде на справжніх аргументах. Ми зможемо також доводити до кінця наші інтереси, коли це буде потрібно", – додав він.
Варто зауважити, що з 1 січня 2025 року Польща за ротаційним принципом перебрала на себе головування у Раді Європейського Союзу, змінивши Угорщину: воно триватиме до 1 липня цього року.