До України вдалося повернути з російського полону ще 25 військових і цивільних
15 січня між Україною та російською федерацією відбувся черговий обмін полоненими військовими та цивільними. Додому повернулися 24 українських військових.
Про це розповів президент Володимир Зеленський, пише Рубрика.
Серед звільнених — захисники Маріуполя й "Азовсталі", а також Харківської, Донецької, Запорізької, Херсонської областей.
"Хлопці мають важкі поранення та хвороби. Кожен із них отримає всю необхідну медичну допомогу", наголосив Глава держави.
Президент подякував тим, хто організовує обміни, а також Об'єднаним Арабським Еміратам "за сприяння, щоб сьогоднішня подія стала можливою".
Крім військових, в Україну повернувся цивільний, якого росіяни захопили в Київській області та незаконно утримували, розповів омбудсмен Дмитро Лубінець.
"Це довгоочікувана і надзвичайно важлива подія стала можливою завдяки наполегливій роботі Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, українських перемовників та підтримці міжнародних партнерів ОАЕ", зауважив він.
російське міністерство оборони стверджувало, що обмін відбувся за формулою "25 на 25", тому до росії також передали 25 полонених-росіян.
Попередній обмін Україна та росія провели 30 грудня 2024 року. Додому вдалося повернути 189 українських захисників.
Звільнені військові — захисники «Азовсталі» та Маріуполя, Чорнобильської АЕС, острова Зміїного. Крім того, є військові, які захищали Україну на Луганському, Харківському, Запорізькому, Херсонському напрямках. Також повернули тих, хто потрапив у полон на Курщині.
Чимало українців перебували в російському полоні понад два з половиною роки. Захисники мають загострені хронічні хвороби, наслідки мінно-вибухових травм, важкі поранення.
Раніше Рубрика повідомляла, що українська розвідка порахувала число звільнених з російського полону минулого року українців. У 2024 році вдалось повернути в додому на 356 громадян більше, ніж за 2023-й.
Варто додати, що через Катар уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець отримав списки українських військовослужбовців, які зникли безвісти, а також листи військовополонених.