Про це повідомляє Reuters.
За інформацією сервісів відстеження суден MarineTraffic та LSEG, станом на 13 січня:
Як відомо, санкції Міністерства фінансів США торкнулися російських нафтових компаній "Газпром нафта" і "Сургутнефтегаз", а також 183 суден, що перевозили російську нафту. Обмеження спрямовані на підрив нафтових доходів, які росія використовує для фінансування війни проти України.
З огляду на це, деякі порти почали діяти до останніх заходів США. Зокрема Shandong Port Group у Китаї, одна з найбільших портових компаній Китаю, запровадила заборону на обслуговування танкерів, що перебувають під санкціями США. Цей крок спрямований на обмеження доступу до ключових нафтових терміналів у провінції Шаньдун, яка є значним імпортером нафти з країн, що перебувають під американським ембарго, таких як Іран, росія та Венесуела.
Аналітики підрахували, що близько 10% світового флоту нафтових танкерів потрапили під обмеження. Водночас фрахтувальники вже зіткнулися зі скороченням пропозиції суден, оскільки багато з них виявилися непридатними для роботи через санкції.
"Збільшення попиту на експорт до Індії та Китаю з-за меж росії призведе до збільшення попиту на несанкціоновані танкерні перевезення", – заявила торгова аналітична платформа Kpler.
Нагадаємо, у США очікують, що завдяки останнім санкціям проти росії, Москва втратить мільярди доларів на місяць нафтових доходів, які вона направляла на фінансування війни проти України.
За даними, Kpler, останні санкції торкнулися танкерів, на частку яких припадає близько 42% морського експорту нафти з росії, в основному в Китай.
Нагадаємо, що Велика Британія вперше також ввела санкції проти російських компаній "Газпром нефть" і "Сургутнефтегаз". Обмеження вдарять по доходах росії від продажу нафти.
Раніше Рубрика повідомляла, що уряд Японії у п'ятницю, 10 січня, ухвалив нові санкції проти росії через війну в Україні. Активи заморозять 33 організаціям та 12 людям, серед яких є громадянин Північної Кореї. Ще Токіо обмежить вивезення 335 товарів.
У російській федерації очікують, що зупинка їхніх заводів через останні санкції Сполучених Штатів не сильно вплине на світові ринки, натомість значно скоротить виторг росії.
Що відомо про тіньовий флот рф
Ще у грудні 2022 року росія почала створювати "тіньовий флот" зі старих танкерів для експорту нафти в обхід санкцій, накладених на неї через розв'язану проти України війну.
Як ми писали раніше, США ввели санкції проти організаторів транспортування російської нафти, проданої вище граничної стелі в 60 доларів за барель. Так, було заблоковано все їхнє майно у США, а також заборонено всі пов'язані з ними транзакції, які здійснюються як особами Сполучених Штатів зокрема, так і в межах країни загалом.
Нагадаємо, що Європейський Союз планував доручити Данії перевіряти та потенційно блокувати танкери з російською нафтою, що проходять через її води, на тлі спроб західних країн встановити на неї "стелю цін", якої російська федерація навчилась уникати.
Варто додати, що російські судна, що належать до так званого "тіньового флоту", з 2021 року стали джерелом щонайменше дев'яти нафтових розливів у різних частинах світу.
Своєю чергою українська розвідка ідентифікувала 238 нафтових танкерів, які забезпечують російській федерації багатомільярдні доходи та створюють загрози глобальній екологічній безпеці.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України (UDCG) 9 січня в Рамштайні домовилися зустрітися наступного… Читати більше
Українка Олена Гром зі світлиною під назвою «Олена» стала фотографом року за версією організації Los… Читати більше
Вірменія та Сполучені Штати Америки у вівторок, 14 січня, підписали документ про стратегічне партнерство. Про… Читати більше
Здоровье желудочно-кишечного тракта играет важнейшую роль в общем самочувствии человека. Правильное питание, здоровые привычки и… Читати більше
Міністр оборони України Рустем Умєров провів переговори з міністром оборони Німеччини Борисом Пісторіусом, який прибув… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський під час розмови з командувачем Повітряних сил ЗСУ доручив не зменшувати… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.