Про це пише Рубрика, посилаючись на постанову від 10 січня 2025 р. № 19.
Зміни до Правил дорожнього руху, ухвалені Кабінетом Міністрів України, суттєво спрощують процедуру оформлення дорожньо-транспортних пригод (ДТП) за певних умов. Основні пункти цих змін:
Новий порядок дій при ДТП за участю двох транспортних засобів:
"Після складення такого повідомлення водії транспортних засобів мають право залишити місце дорожньо-транспортної пригоди та звільняються від обов'язку інформування відповідних підрозділів Національної поліції про настання дорожньо-транспортної пригоди", – йдеться в постанові.
Вимоги до наявності страхового полісу:
За чинної редакції ПДР, водії могли не викликати поліцію, але були зобов'язані самостійно з'явитися до найближчого поста або до органу Національної поліції для оформлення відповідних матеріалів, попередньо склавши схему пригоди та поставивши підписи.
Новий закон про автоцівілку
Нагадаємо, новий закон про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників авто набрав чинності з 1 січня 2025 року.
Страхові суми за внутрішніми договорами обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності встановлені у розмірі:
Окрім того, як зазначили в пресслужбі НБУ, інформація про те, що з початку року поліси автоцивілки одразу зростуть у ціні у 2-2,5 раза не відповідає дійсності.
За даними НБУ, новий закон дійсно дає певну свободу страховикам у питанні визначення вартості поліса, яка залежатиме від персональної історії водія. Отже, підвищення ціни передусім стосуватиметься клієнтів, що мали негативну історію потрапляння в ДТП чи належать до категорії водіїв, які з більшою вірогідністю стануть учасниками ДТП (наприклад, водії з незначним стажем водіння або у великих містах).
"Масштаби такого підвищення, за попередніми оцінками, в умовах високої конкуренції цього ринку становитимуть близько 25-30%", – йдеться в повідомленні.
У НБУ також нагадали, що новий закон не припиняє дію чинних полісів, а стосується лише нових. І для пільгових категорій зберігається можливість оформлення поліса за 50% його вартості.
Регулятор також спростовую інший міф про те, що з початку року паперові поліси стануть недійсними.
"Ні. Перехід на електронний формат договорів "автоцивілки" здійснюватиметься поступово. Лише за рік, з 1 січня 2026 року, очікується остаточний перехід від паперових до електронних полісів з обов'язковим внесенням до електронної централізованої бази даних Моторного (транспортного) страхового бюро України", – заявили НБУ.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України (UDCG) 9 січня в Рамштайні домовилися зустрітися наступного… Читати більше
Українка Олена Гром зі світлиною під назвою «Олена» стала фотографом року за версією організації Los… Читати більше
Вірменія та Сполучені Штати Америки у вівторок, 14 січня, підписали документ про стратегічне партнерство. Про… Читати більше
Здоровье желудочно-кишечного тракта играет важнейшую роль в общем самочувствии человека. Правильное питание, здоровые привычки и… Читати більше
Міністр оборони України Рустем Умєров провів переговори з міністром оборони Німеччини Борисом Пісторіусом, який прибув… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський під час розмови з командувачем Повітряних сил ЗСУ доручив не зменшувати… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.