Це офіційно підтвердила Всесвітня метеорологічна організація (ВМО), пише Рубрика.
За словами Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша, такі показники підтверджують невідворотність глобального потепління.
"Сьогоднішня оцінка Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) ще раз доводить, що глобальне нагрівання є непереборним фактом", сказав він.
Гутерреш закликав усі уряди ухвалити цього року нові національні кліматичні плани дій, щоб обмежити підвищення глобальної температури на рівні 1,5°C й підтримати найбільш вразливі країни, які стикаються з руйнівними кліматичними наслідками.
"Окремі роки, що перевищують межу в 1,5 градуса, не означають, що довгострокова мета досягнута. Це означає, що нам потрібно ще більше боротися, щоб вийти на правильний шлях. Високі температури у 2024 році вимагають революційних заходів щодо зміни клімату у 2025 році", – сказав він.
Своєю чергою ВМО надає оцінку температури на основі багатьох джерел даних для підтримки міжнародного моніторингу клімату та надання авторитетної інформації для переговорного процесу ООН щодо зміни клімату.
Фото: Інститут фізики атмосфери (Китайська академія наук)
"Історія клімату розігрується на наших очах. У нас був не один чи два рекордні роки, а цілий десятирічний ряд. Це супроводжувалося руйнівними та екстремальними погодними умовами, підвищенням рівня моря та таненням льоду, і все це викликано рекордними рівнями парникових газів через діяльність людини", – сказала Генеральний секретар ВМО Селесте Сауло.
Водночас ВМО стверджують, що у всіх оцінках температури є запас невизначеності. Усі шість наборів даних вважають 2024 рік найтеплішим за всю історію спостережень, і всі підкреслюють останні темпи потепління. Але не всі показують аномалію температури вище 1,5 °C через різні методології.
Окреме дослідження, проведене групою вчених під керівництвом професора Ліджінг Чена, виявило, що у 2024 році тепло океанів досягло рекордних рівнів, не лише на поверхні, але й на глибинах до 2000 метрів. Це стало ключовим фактором для аномально високих температур.
Фото: Інститут фізики атмосфери (Китайська академія наук)
Генеральний секретар ВМО Селесте Сауло зазначила, що однорічне перевищення позначки 1,5°C не означає досягнення довгострокових температурних меж Паризької угоди, але кожна частка градуса має значення для майбутнього планети.
"Ми бачили надзвичайну температуру на суші, морській поверхні, надзвичайну спеку в океані, що супроводжувалася екстремальною погодою, яка вплинула на багато країн по всьому світу, руйнуючи життя, засоби до існування, надії та мрії", – заявила речниця ВМО Клер Нулліс.
Повний звіт ВМО про стан клімату, включаючи дані про парникові гази, підвищення рівня моря та відступ льодовиків, буде опублікований у березні 2025 року.
Як писала раніше Рубрика, згідно з аналітичними дослідженнями науковців, імовірність того, що 2024 рік стане найспекотнішим з моменту початку спостережень у 1850 році, перевищує 99%.
Нагадаємо, що за даними Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, цьогорічна осінь у столиці України стала однією з найтепліших за всю історію спостережень із 1881 року.
Окрім того, з 1980-х років площа земної поверхні, ураженої екстремальною посухою, потроїлася. Минулого року 48% земної поверхні пережили щонайменше один місяць екстремальної посухи, а у 1980-х роках цей показник був 15%.
Фінляндія почне підготовку до виходу з Оттавської конвенції, яка забороняє застосування, накопичення запасів, виробництво і… Читати більше
У дитячій лікарні святого Миколая Першого медоб’єднання Львова запрацював оновлений опіковий центр – єдиний спеціалізований… Читати більше
Україна надає США повну інформацію про порушення росією часткового припинення вогню, що включає заборону ударів… Читати більше
Національний банк України не продовжив дію ліміту в 150 тисяч гривень на місяць для переказів… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський зустрівся з міністром закордонних справ Литовської Республіки Кястутісом Будрісом. Про це… Читати більше
На півдні України різко зросла інтенсивність бойових дій. У лютому російські війська провели 118 боєзіткнень,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.