Про це повідомляє Forbes, передає Рубрика.
За даними американського журналу, така танкова перевага з боку ЗСУ досягається завдяки використанню безпілотників, які відганяють російські танки за кілометри від лінії фронту, та змушують діяти тільки з прикритих замаскованих позицій у віддаленні від передової.
У Forbes зазначили, що через такі обмеження танки росармії по суті стають неточними гаубицями, а не бойовими машинами для ведення штурму, що було заплановано розробниками техніки.
Та дрони змінюють правила війни, і на сучасному театрі воєнних дій все більше домінують роботизовані системи всіх типів.
Оглядачі Forbes у своєму матеріалі проаналізували свідчення одного російського блогера, які переклав естонський аналітик WarTranslated.
Зокрема, "воєнкор" з країни-агресора розповідав, що на тлі обмежень на використання танків з боку військ рф, українські танки діють на фронті "вільніше", позаяк ЗСУ досягли "достатнього масштабу та різноманітності своїх безпілотників", та "відточили тактику їх використання".
В публікації американського журналу вказується, що українські танки можуть під'їхати прямо до лінії зіткнення, щоб безпосередньо вдарити по цілях противника зі своїх гармат і кулеметів.
Forbes пише про те, що можлива танкова перевага ЗСУ демонструє "зворотний розвиток" у широкомасштабній війні рф проти України. Позаяк на початку російського повномасштабного вторгення українські бригади "рідко" били з танків прямою наводкою через величезну перевагу окупантів в артилерії та авіації.
Але "крихітні безпілотники та системи перешкод" змінюють поле бою та схиляють танкову перевагу в бік України, йдеться в публікації.
Також зазначається, що російська сторона скаржиться на високу інтенсивність радіоглушіння своїх безпілотників з боку воїнів ЗСУ, що не дає можливості аналогічно відганяти дронами танки подалі від передової.
Винятком із цієї нової динаміки є Курська область, де війська рф застосовують дрони на оптоволокні, що унеможливлює їх глушіння традиційними засобами РЕБ. У цьому регіоні нещодавно фіксувалося ураження російськими дронами українських танків.
У Forbes підсумовують, що ЗСУ отримали перевагу танків завдяки своїм безпілотникам на певних ділянках фронту, але для Сил оборони залишається проблема нестачі піхоти.
Танки в ЗСУ
Улітку 2024 року в Міноборони розповіли, що в Україні від початку широкомасштабної військової агресії РФ було допущено до експлуатації у підрозділах Сил оборони майже 40 зразків бронетехніки як вітчизняного, так і іноземного виробництва.
В МОУ тоді уточнили, що парк бойової броньованої гусеничної та колісної техніки, зокрема, поповнили танки Abrams (американські), Leopard (німецькі), Challenger (британські), легкі танки AMX-10 RC (французькі).
Зазначимо також, за даними профільного видання "Мілітарний", Україна зустріла повномасштабне вторгнення РФ у лютому 2022 року здебільшого радянською військовою технікою та озброєнням, які на той час мали ЗСУ.
Загалом же на початок 2022 року основним танком в українському війську був Т-64БВ, а також модернізовані у різний час машини на його базі. Серед іншого, на озброєнні також були Т-72 різних модифікацій та газотурбінні Т-80БВ, які у невеликій кількості проходили програми оновлення під час капремонту або зняття зі зберігання.
У звіті The Military Balance вказувалося, що перед великим нападом росії Україна мала на озброєнні 858 діючих танків. Також певна їх кількість у різному технічному стані була на базах зберігання та у відстійниках військових заводів.
Нагадаємо, що наприкінці липня Міноборони також кодифікувало медичний бронеавтомобіль "Козак-5МЕД", також розроблений компанію НВО "Практика".
Окрім того, у першому півріччі поточного року Міністерство оборони України кодифікувало, допустило до експлуатації у військах п'ять зразків бронетехніки різного призначення.
Також Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації у військах бронеавтомобіль "Джура". Він призначений для виконання тактичних завдань.
На території Тернопільської області відбудеться ексгумація останків польських жертв Волинської трагедії, похованих у колишньому селі… Читати більше
Україна, Румунія та Болгарія узгодили на рівні міністерств спільні кроки для взаємодії з міжнародними інституціями… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський запросив прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо відвідати Київ у п’ятницю 17 січня.… Читати більше
У Миколаєві встановили мобільні сервіси для містян, які полюбляють пересуватись велосипедами. Ініціаторами проєкту виступили студенти… Читати більше
Кліматичні активісти з руху «Just Stop Oil» розфарбували крейдою могилу британського науковця Чарльза Дарвіна у… Читати більше
У сумнівних Telegram-каналах з'явилася інформація про нібито індексацію пенсій із 15 січня 2025 року. Українців… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.