У столиці Китаю пройшов мистецький захід до 116-ї річниці з дня народження Примаченко
У Пекіні до 116-ї річниці з дня народження видатної художниці Марії Примаченко українці провели мистецький захід, у ході якого розповіли про життєвий шлях мисткині, її творчість. Окрім того, разом із китайськими друзями вони спробували власноруч намалювати одну з відомих робіт художниці.
Про це повідомляє Укрінформ, передає Рубрика.
Захід пройшов за ініціативи активістки Української громади Ірини Журенко та за сприяння Посольства України в КНР.
Гостям заходу була представлена експозиція, присвячена життю і творчості видатної української художниці з репродукціями її найвідоміших робіт.
Головною подією став авторський онлайн майстер-клас від викладачки київської артстудії "Ліхтарик" Анни Шошової зі створення малюнка у стилі наївного мистецтва Марії Примаченко.
Під час майстер-класу Анна Шошова розповіла про дитинство художниці, її перші кроки у живописі та формування власного унікального стилю, що вирізняється фантастичними образами, яскравими кольорами й глибокою символікою.
Вона, зокрема, розповіла, що виставки робіт Марії Примаченко проходили не лише в європейських містах, а й у 1980-х роках тут, у столиці Китаю Пекіні.
Учасників запросили власноруч відтворити один із відомих малюнків художниці "Український бик", на якому зображено фантастичного звіра, створеного уявою і пензлем Примаченко.
Організатори також провели інтерактивну вікторину, під час якої присутні перевірили свої знання про художницю та її творчий доробок і отримали набори листівок із зображенням робіт мисткині.
Як розповіла ініціаторка мистецького івенту Ірина Журенко, ідея організувати такий захід, вшанувати всесвітньо відому художницю та більше познайомити українців і китайців із її творчістю виникла кілька місяців тому після успішно проведених кількох подібних заходів, на яких китайських друзів знайомили з традиціями, мистецтвом і звичаями України.
"Ми хотіли провести подію, яка б надихала українців із громади в Пекіні відкривати, любити та популяризувати українське мистецтво – унікальне, автентичне, глибоке й іронічне, та знайомити з ним китайців", – зазначила Журенко.
За її словами, актив української громади Пекіна має намір і надалі організовувати подібні мистецькі й культурно-просвітницькі заходи для своїх співвітчизників та китайців і відкривати нові й нові сторінки самобутньої української культури.
Нагадаємо, у Національному музеї декоративного мистецтва України у межах виставки "Марія Примаченко. Невідоме" до дня народження мисткині відбулося мультимедійне шоу "Примаченко. Рік дракона", яке оживило героїв її картин під музичний супровід гурту "ДахаБраха".
Як повідомлялось раніше, у Національному музеї декоративного мистецтва України у Києві відкрилась виставка "Марія Примаченко. Невідоме" та відбулась презентація першої віртуальної галереї творів художниці.
Нагадаємо, 21 листопада в Національному заповіднику "Софія Київська" відкрилась виставка "Дві Марії". Експозиція присвячена творчості двох видатних українських художниць наївного мистецтва – Марії Примаченко та Марії Галушко.