"Пакунок пораненого": для чого це рішення, розповіли у Міноборони
До набору увійдуть адаптивний одяг, засоби гігієни та спеціальний посуд,- загалом 30 позицій. Цьогоріч "Пакунок пораненого" будуть отримувати усі в лавах ЗСУ.
Про це звітує Рубрика з посиланням на Міністерство оборони.
У чому проблема?
Надання медичної допомоги пораненим у перші хвилини після травми є надзвичайно складним, оскільки кожна хвилина має вирішальне значення для порятунку життя. Особливо на передовій, де доступ до медичних установ обмежений, швидка та ефективна перша допомога може стати вирішальною.
Створення та підтримка "Пакунка пораненого" для військових — це важливий крок для забезпечення фронтових медиків необхідними інструментами та засобами для стабілізації стану поранених, що допомагає зберегти життя та покращити шанси на подальше лікування.
Яке рішення?
Набір видаватимуть пораненим військовослужбовцям з моменту надання медичної допомоги у стабілізаційному пункті або стаціонарному закладі.
""Пакунок пораненого" – це одна з важливих ініціатив Міністерства оборони, щоб підтримати наших військовослужбовців у період їхнього лікування та відновлення після поранень, отриманих при виконанні бойових завдань", – зауважив заступник міністра оборони бригадний генерал юстиції Сергій Мельник.
У Міноборони підкреслили, що для запуску проєкту Кабінет міністрів має ухвалити відповідну постанову щодо її фінансування.
Нагадаємо, що раніше, у грудні 2024 року, було проведено два етапи тестування запропонованого комплекту адаптивного одягу для поранених українських захисників.
Як це працює?
Набір розроблений з урахуванням різних ситуацій, в яких можуть опинитися поранені військові. Він міститиме засоби гігієни, які є особливо важливі в перші дні перебування в медичних закладах, спеціальний посуд, який полегшить прийом їжі та пиття, а також адаптивний одяг.
Важливо зауважити, що комплектація "Пакунка пораненого" для захисниць буде відрізнятись від чоловічого з урахуванням їхніх потреб.
"Ми працюємо над спрощенням надання медичної допомоги військовим. Новий одяг не потрібно знімати — достатньо відстебнути спеціальні застібки для швидкого доступу до місця поранення. Це значно пришвидшує медичні маніпуляції та допомагає зберегти дорогоцінний час, який може врятувати життя. Турбота про наших захисників — наш обов'язок і пріоритет", – заступник міністра оборони Дмитра Кліменкова.
Тестування адаптивного одягу було проведене у жовтні минулого року на Запорізькому напрямку.
Як раніше писала Рубрика, Головнокомандувач Збройних сил України генерал Олександр Сирський підтримав концепцію Інтернаціонального легіону щодо створення окремого медичного підрозділу у Збройних силах України.
Також Міністерство охорони здоров'я затвердить ще 11 сучасних протоколів надання допомоги при бойових травмах.
А українські парламентарі у першому читанні ухвалили законопроєкт №11423, який законодавчо врегульовує статус бойових медиків.