Про це повідомила пресслужба Міноборони, передає Рубрика.
"Іноземні компанії зможуть долучатися до розробки та модернізації озброєння за наявності спеціальних дозволів на передачу військових технологій та експорт відповідних товарів і послуг.
Особлива увага приділяється модернізації повітряних суден державної авіації, їхніх компонентів та обладнання, а також кораблів", – зазначив заступник міністра оборони бригадний генерал Анатолій Клочко.
Ухвалена постанова вносить зміни до:
Оновлений механізм тепер поширюється на зовнішньоекономічні контракти з оборонних закупівель і встановлює чіткі умови співпраці з іноземними партнерами.
У документі детально прописано:
Як наголосили в МОУ, модернізація застарілої техніки суттєво підвищить її ефективність через застосування передових західних технологій. Така ініціатива відкриває перспективи для іноземних партнерів у створенні спільних високотехнологічних проєктів з дотриманням міжнародних стандартів та принципів прозорої співпраці.
Крім того, врегульовано розподіл прав інтелектуальної власності та порядок передачі створеної науково-технічної продукції.
"Нововведення дозволять забезпечити потреби в розробці нових зразків та модернізації наявного озброєння, військової та спеціальної техніки.
Це сприятиме посиленню обороноздатності України в умовах протидії російській агресії", – зауважив начальник Державного науково-дослідного інституту авіації полковник Владислав Шостак.
Нагадаємо, Міністерство оборони у 2024 році допустило до експлуатації понад 1300 зразків озброєння та військової техніки і майже 75% із них – вітчизняного виробництва.
Зокрема у 2024 році Міністерство оборони кодифікувало та дозволило для використання в армії понад 200 зразків автотранспорту.
"Йдеться про численні зразки автотехніки, необхідні підрозділам Сил оборони для виконання широкого спектра завдань. Серед кодифікованих зразків є, зокрема, легкі тактичні авто, пікапи, машини технічної допомоги, мобільні майстерні, автомобілі логістики та інші транспортні засоби вироблені українськими та іноземними автомобілебудівними компаніями. Зокрема MAN, Iveco, Scania, Volvo, DAF, Peugeot, Toyota, Mitsubishi тощо", – розповів заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.
У Міноборони відзначили, що близько 50% з кодифікованих торік автомобільних новинок – вітчизняного виробництва.
Так Міністерство оборони кодифікувало і допустило до постачання Силам оборони спеціальну машину для маскування "Coyote".
Ще Міноборони кодифікувало та дозволило для використання в Силах оборони безпілотного авіаційного комплексу "Щедрик" українського виробництва.
Також повідомлялось, унікальне повнопривідне багі "ГУРКІТ", аналогів якому немає, розробили у Львівському училищі комп'ютерних технологій та будівництва.
Окрім цього, нещодавно в Україні завершилися випробування дронів з оптоволоконним зв'язком.
Також повідомлялось, що українські розробники створили новий безпілотник WarDog, який може вести розвідку в умовах складних рельєфів та під дією ворожого РЕБ.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус 13 січня передав Україні першу нову колісну гаубицю RCH 155 із 54… Читати більше
Для облаштування шести пунктів пропуску на кордоні з Румунією та Молдовою USAID надасть Україні 28… Читати більше
Співробітники правоохоронних органів заявили, що скандальні відео, де молодики начебто перекрили вулицю в столиці та… Читати більше
До набору увійдуть адаптивний одяг, засоби гігієни та спеціальний посуд,- загалом 30 позицій. Цьогоріч "Пакунок… Читати більше
У Латвії відбулося відправлення чергового гуманітарного вантажу для українських захисників, до якого увійшли вантажний автомобіль… Читати більше
У Національному мультипредметному тесті в цьому році збільшиться обсяг змісту тестування з історії України. Про… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.