Про це повідомляє Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, передає Рубрика.
У чому проблема?
Актуальність цього курсу зумовлена потребою в якісних знаннях для учнів, які допоможуть їм орієнтуватися у сучасному фінансовому світі та ухвалювати обґрунтовані рішення.
"Необхідність ухвалення фінансових рішень в умовах невизначеності та швидких змін, сучасні складні фінансові продукти, стрімкий прогрес цифровізації фінансового ринку, зростання випадків шахрайства обумовлюють необхідність об'єднання зусиль багатьох сторін та розбудови екосистеми фінансової грамотності в Україні.
Це дасть змогу не лише підвищити рівень фінансової грамотності, а й поглибити фінансову інклюзію населення України", – наголошував голова НБУ Андрій Пишний.
Яке рішення?
Тому з 2025 року для школярів 8-9 класів запровадять обов'язковий курс "Підприємництво і фінансова грамотність". Пілотне викладання дисципліни вже розпочалося у 2024 році.
"З 2025 року курс "Підприємництво і фінансова грамотність" стане обов'язковою навчальною дисципліною для учнів 8-9 класів у закладах загальної середньої освіти", – ідеться у повідомленні.
Створення якісних освітніх матеріалів курсу – надзвичайно великий поступ у підвищенні рівня фінансової грамотності населення України.
Як це працює?
Зазначається, що для забезпечення шкіл навчальними матеріалами група авторів і експертів, до якої увійшли представники Фонду гарантування вкладів, науковці та педагоги з різних регіонів України, розробила повний навчально-методичний комплект.
До комплекту увійдуть:
Крім того, у межах проєкту вже підготовлено 96 педагогів, які викладатимуть новий предмет у школах.
У Фонді зауважують, що актуальність курсу зумовлена потребою в якісних знаннях для учнів, які допоможуть їм орієнтуватися у сучасному фінансовому світі та ухвалювати обґрунтовані рішення.
Зазначимо, що розробка курсу розпочалася у 2021 році, коли Міністерство освіти затвердило Модельну навчальну програму для 8-9 класів. Проєкт отримав назву "Для освітян – від освітян", у його розробці взяли участь 16 науковців і вчителів із 5 регіонів України.
У липні 2024 року в Україні було затверджено Національну стратегію розвитку фінансової грамотності до 2030 року, що сприятиме підвищенню фінансової обізнаності населення.
Реалізація стратегії здійснюватиметься за п'ятьма стратегічними цілями:
Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка врегулює трансплантацію тканин в Україні. Відповідні зміни внесено відповідно до… Читати більше
П'ятикласник з Кременчука на Полтавщині Даніель Свірідов розробив власну авторську методику швидких обчислень. Учень Першої… Читати більше
Сьогодні ЗМІ стало відомо, що США нібито погрожували Україні відключити Starlink у разі відмови від… Читати більше
Одеська філармонія, попри пошкодження будівлі внаслідок ворожої атаки 31 січня, не зупинила своєї діяльності. Саме… Читати більше
В Одесі чоловік під час перевірки військово-облікових документів розпилив газ в обличчя військовому ТЦК та стріляв в його бік.… Читати більше
Чергова група фахівців Міністерства оборони України покращила управлінські навички в рамках курсів підвищення кваліфікації для… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.