fbpx
Сьогодні
Фото 20:43 12 Січ 2025

У Києві відбулося мультимедійне шоу "Марія Примаченко. Рік дракона" до дня народження художниці

Фото: Міністерство культури та стратегічних комунікацій

До дня народження мисткині в Національному музеї декоративного мистецтва України у межах виставки "Марія Примаченко. Невідоме" відбулося мультимедійне шоу "Примаченко. Рік дракона", яке оживило героїв її картин під музичний супровід гурту "ДахаБраха".

Про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій, інформує Рубрика.

У чому проблема?

12 січня 1909 року народилася легендарна українська художниця Марія Примаченко, чия творчість стала візитівкою наївного мистецтва і джерелом натхнення для поколінь. Мисткиня вміла перетворювати звичайне на фантастичне, наповнюючи свої роботи яскравими кольорами, дивовижними істотами та глибокою символікою.

Її роботи підкорили серця людей у всьому світі. На одній із виставок Марії Примаченко побував сам Пабло Пікассо, який зізнався, що був зачарований її картинами. А Марк Шагал, надихнувшись чудернацькими істотами, що оживали у її фантазіях, використав схожі мотиви у своїй творчості.

Яке рішення?

Цього року до дня народження мисткині музей декоративного мистецтва запросив відвідувачів завітати на виставку "Марія Примаченко. Невідоме".

Фото: Міністерство культури та стратегічних комунікацій

Як це працює?

Гості мали можливість не лише побачити оригінальні роботи художниці, а й зануритися у віртуальну галерею завдяки сучасним цифровим технологіям.

Так, мультимедійне шоу "Примаченко. Рік дракона" оживило героїв її картин під музичний супровід відомого гурту "ДахаБраха".

Фото: Міністерство культури та стратегічних комунікацій

За допомогою VR-окулярів гості побачили 72 роботи з двох альбомів Марії Примаченко, створених у 1940-х роках, та виконали квестові завдання.

Зокрема, виставку відвідала заступниця міністра культури та стратегічних комунікацій Анастасія Бондар, яка відзначила важливість популяризації творчої спадщини мисткині як частини національної культурної ідентичності.

Як зауважили у міністерстві, мультимедійні проєкти є результатом співпраці:

  • творчої команди ЄМУЗЕЙ Production,
  • Національного музею декоративного мистецтва України,
  • Фонду родини Примаченко.

Фото: Міністерство культури та стратегічних комунікацій

"Марія Примаченко залишила нам спадщину, яка й досі надихає, дивує та захоплює. Її творчість – це свідчення того, що краса, створена з любов'ю до своєї землі, може стати безсмертною", – наголосили в МКСК.

Як повідомлялось раніше, у Національному музеї декоративного мистецтва України у Києві відкрилась виставка "Марія Примаченко. Невідоме" та відбулась презентація першої віртуальної галереї творів художниці.

Нагадаємо21 листопада в Національному заповіднику "Софія Київська" відкрилась виставка "Дві Марії". Експозиція присвячена творчості двох видатних українських художниць наївного мистецтва – Марії Примаченко та Марії Галушко.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: