Фото: Konstantin Brizhnichenko/commons.wikimedia.org
Це підтвердила Укрінформу заступниця міністра культури й стратегічних комунікацій України Галина Григоренко під час преспідходу у Харкові.
За її словами, причиною затримки є складні бюрократичні процедури та необхідність врахувати безпекові протоколи, адже Держпром розташований на прифронтовій території.
"Ми маємо розуміти, що у великих міжнародних організацій є свої бюрократичні процедури. Вони вже підтвердили, що місія буде надіслана сюди, вони зараз напрацьовують механізм, тому що не було попереднього досвіду – щоб у прифронтовій території був внесений об'єкт під посилений захист відповідно до другого протоколу Гаазької конвенції. Це для них складно, це їх безпекові протоколи, їх регуляція", пояснила Григоренко.
Заступниця міністра також наголосила на важливості ретельного внутрішнього обстеження, адже зовнішній огляд не дозволяє визначити можливі критичні пошкодження будівлі.
Також вона переконана, що місія зрештою відвідає Харків, однак коли саме це станеться, наразі невідомо.
"У грудні були наші колеги у штаб-квартирі (організації – ред.) – все підтверджено. Ми чекаємо, щоб комісія провела обстеження. Ми розуміємо, що зовнішнє обстеження не може виявити якихось внутрішніх пошкоджень, які можуть бути критичними для будівлі. Це – на контролі", – зазначила Григоренко.
Як відомо, 7 вересня 2023 року ЮНЕСКО внесла Держпром до переліку обʼєктів для посиленого захисту.
Нагадаємо, що ввечері 28 жовтня російські загарбники атакували центр Харкова керованими авіаційними бомбами ФАБ-500: у місті лунали вибухи, на місці прильоту виникла пожежа.
Пізніше голова Харківської ОВА розповів, що влучання було зафіксовано в адміністративну будівлю Держпрому – зруйновано кілька поверхів. Тоді постраждали дев'ятеро людей, зокрема поліціянт, який перебував на чергуванні.
У грудні стало відомо, що до Харкова направляються місія ЮНЕСКО для огляду пошкодженого Держпрому.
Історична довідка про Держпром
Назва "Держпром" розшифровується як Будинок державної промисловості. Це найвідоміша конструктивістська будівля та символ Харкова, зведена в 1925 –1928 роках, коли Харків був столицею УРСР. Зараз це великий офісний центр площею 60 тис. кв. м, де розміщені різні державні й громадські організації.
Держпром – це комплекс із групи башт різної висоти у формі літери Н, що складається з трьох частин. Вони з'єднані між собою переходами-мостами. Через це резонансні частоти башт, накладаючись одна на одну, послаблюють коливання всієї будови. Такий метод згодом використовували в Японії під час будівництва хмарочосів у сейсмонебезпечних зонах.
Будівельники розробили унікальну технологію промислового залізобетону, тож Держпром став першим будинком у світі, зведеним виключно із залізобетону без металевого каркаса. При цьому будівлю зводили методом "плавучої опалубки", тому вона фактично є монолітною.
Німеччина найближчим часом передасть Україні близько 100 керованих ракет для зенітно-ракетного комплексу IRIS-T. Про це… Читати більше
Перший в Україні завод з виробництва флотованого (листового) скла побудують на Київщині до 2028 року.… Читати більше
Лідер партії «Європейська солідарність» та пʼятий президент України Петро Порошенко підтвердив, що РНБО запровадила санкції… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 12 лютого, провів засідання Ради нацбезпеки і оборони. Зокрема, було… Читати більше
Міністр оборони України Рустем Умєров за підсумками "Рамштайну" у Брюсселі заявив, що зустріч була продуктивною, наголосивши, що… Читати більше
Амбасадор UNITED24, історик Тімоті Снайдер разом із міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим відвідали прифронтове Запоріжжя.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.