Фото: з відкритих джерел
Про це інформує МОЗ, передає Рубрика.
Інститут серця МОЗ за останні три роки є центром трансплантології, команда якого виконує найбільшу кількість трансплантацій серця в Україні за рік, зокрема й дітям. Також, в Інституті проводять трансплантації нирок та печінки.
Фото: МОЗ
Так починаючи з 2022 року, тут успішно проведено 10 операцій з пересадки серця дітям. У 2024 році команда інституту виконала 30 трансплантацій серця, з яких три — дитячі. Всі пацієнти з пересадженим органом продовжують відновлюватися, поступово повертаючись до повноцінного життя.
У 2024 році, після тривалої перерви, в Україні знов почали робити операції з пересадки легень. Зробили це в Інституті серця МОЗ — для цього закладу це перша трансплантація легень.
Зазначимо, торік в Україні:
Фото: МОЗ
Найбільше органних трансплантацій виконано у Львівському ТМО (140), Національному науковому центрі хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова (91) та Інституті серця МОЗ України (52).
Значне зростання спостерігалося в пересадках гемопоетичних стовбурових клітин — їх кількість зросла на 18 % порівняно з попереднім роком. У 11 медичних закладах проведено 404 пересадки, зокрема 58 — дітям. Лідерами у цій галузі стали:
Фото: МОЗ
Станом на початок 2025 року у національному листі очікування Єдиної державної інформаційної системи трансплантації перебуває 3 578 пацієнтів. З цієї черги:
Фото: МОЗ
Мета Міністерства охорони здоров'я залишається незмінною — забезпечити якомога більшу кількість щорічних трансплантацій.
Позитивно вплинути на швидкість проходження плану з розвитку галузі може не лише збільшення кількості трансплантаційних центрів та відповідних спеціалістів, а й підвищення рівня донорства.
Кожна людина може написати згоду на донорство органів. Її потрібно віддати трансплант-координатору опорної лікарні чи центру трансплантації.
Нагадаємо, що 13-річний хлопчик з Одеської області, який помер через крововилив, став посмертним донором життєвоважливих органів для п'ятьох інших людей.
Як врятувати чуже життя після власної смерті? З 2019 року українські закони передбачають можливість для повнолітніх людей стати посмертними донорами органів. Проте досі не кожен знає, як саме діяти, до кого звертатися і чи не надто бюрократичною є процедура. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Дати життя після смерті: все, що треба знати про посмертну трансплантацію в Україні".
Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка врегулює трансплантацію тканин в Україні. Відповідні зміни внесено відповідно до… Читати більше
П'ятикласник з Кременчука на Полтавщині Даніель Свірідов розробив власну авторську методику швидких обчислень. Учень Першої… Читати більше
Сьогодні ЗМІ стало відомо, що США нібито погрожували Україні відключити Starlink у разі відмови від… Читати більше
Одеська філармонія, попри пошкодження будівлі внаслідок ворожої атаки 31 січня, не зупинила своєї діяльності. Саме… Читати більше
В Одесі чоловік під час перевірки військово-облікових документів розпилив газ в обличчя військовому ТЦК та стріляв в його бік.… Читати більше
Чергова група фахівців Міністерства оборони України покращила управлінські навички в рамках курсів підвищення кваліфікації для… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.