fbpx
Сьогодні
Відео 21:43 12 Січ 2025

"Хочу жити в Україні": Зеленський показав відео з допиту полоненого бійця з КНДР

Фото: Телеграм / Zelenskiy / Official

Один із північнокорейських військових, який потрапив у полон, хоче залишитися в Україні. Інший захотів повернутися в КНДР. Президент Володимир Зеленський зазначив, що Україна готова передати главі КНДР Кім Чен Ину північнокорейських солдатів, які ЗСУ взяли у полон в ході бойових дій. Однак для повернення військових є одна умова.

Як повідомляє Рубрика, про це написав президент України Володимир Зеленський в його Telegram та на відео, яке опублікував український президент.

Північнокорейські військові наразі перебувають в українському полоні. Сьогодні, 12 січня з'явилось відео допиту військових.

Під час допиту полонених їх запитували, чи знали вони, де перебувають, а також чи усвідомлювали, що воювали проти України. У відповідь північнокорейські полонені заявили, що вони не знали, де перебувають, а командири сказали їм, що вони вирушають на тренування.

Водночас їх запитали, чи відомо їх родинам, де вони знаходяться. На це військові КНДР відповіли, що їхнім родинам не відомо про їх місцеперебування.

На питання, чи хочуть вони повернутися до Північної Кореї, полонені відповіли по-різному. Один з них заявив, що хочеться повернутися до своєї країни, тоді як інший військовий КНДР висловив бажання лишитись в Україні

"Хочу жити в Україні", – відповів він.

Глава держави зазначив, що Україна готова передати главі КНДР Кім Чен Ину північнокорейських солдатів, які ЗСУ взяли у полон в ході бойових дій.

"Україна готова передавати Кім Чен Ину його людей, якщо він може організувати їхній обмін на наших воїнів, які перебувають у полоні в Росії", – заявив глава держави.

Зеленський зауважив, що окрім перших захоплених у полон солдатів із Північної Кореї, будуть і інші. І це лише питання часу.

Своєю чергою для тих північнокорейських солдатів, які не захочуть повертатися, можуть бути деякі інші шляхи.

"Зокрема, ті з корейців, хто виявить бажання наближати мир через поширення правди корейською про цю війну, отримають таку можливість", – розповів президент.

Володимир Зеленський наголосив, що ніхто у світі не має сумніватися, що російська армія залежить від військової допомоги КНДР.

"Путін почав три роки тому з ультиматумів НАТО й намагання переписати історію, а тепер він не може без такої військової допомоги від Пхеньяна", – резюмував глава української держави.

Що відомо про перших полонених КНДР

Нагадаємо, що українські воїни взяли в полон на Курщині двох військових із Північної Кореї, які брали участь у війні на боці росії. Полонених, попри поранення, доставили до Києва, де з ними вже спілкуються слідчі СБУ.

Як зазначив Глава держави, захоплення цих солдатів було складним завданням, адже російські військові намагаються приховати участь інших держав у війні проти України, зокрема Північної Кореї, знищуючи поранених союзників.

"Це завдання було непросте: зазвичай росіяни й інші військові з Північної Кореї добивають своїх поранених і роблять усе, щоб не збереглося доказів участі ще однієї держави — Північної Кореї — у війні проти України",наголосив Зеленський.

Своєю чергою, в Службі безпеки України розповіли, що під час допиту військовий КНДР, у якого було знайдено квиток, заявив співробітникам, що цей документ йому видали в росії восени 2024 року. Тоді, за його словами, частина бойових підрозділів Північної Кореї протягом одного тижня проходила злагодження з угрупованнями російських окупантів.

Полонені не розмовляють українською, англійською чи російською мовами, тож спілкування з ними відбувається через перекладачів корейської мови у взаємодії із розвідкою Південної Кореї НРС.

Варто додати, що бійці Сил спеціальних операцій показали відео, як взяли в полон та вивезли з території російської федерації північнокорейського військового, про якого повідомляв президент Володимир Зеленський. Іншого бійця КНДР показали у Десантно-штурмових військах.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: