Парламентська делегація Словаччини вирушила до москви: Польща заборонила проліт через свій авіапростір
У неділю, 12 січня, парламентська делегація Словаччини вирушила до рф з робочим візитом. Сторони обговорять постачання газу. Повідомляється, що влада Польщі не дозволила літаку з словацькою делегацією на борту пролетіти через свій авіапростір до росії.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на TASR.
Делегацію очолили заступники голови парламенту Словаччини Андрей Данко (партія SNS) і Тібор Гашпар (Smer-SD). До її складу також увійшли депутати:
- Маріан Кері,
- Ян Мазгут,
- Ріхард Глюк (усі від Smer-SD),
- Адам Лучанський (SNS).
Оскільки поляки заборонили політ над своєю територією, рейс делегації змінився і пролітатиме над Чехією та Німеччиною.
"Я не розумію позицію Польщі, але сприймаю її як реальність", – сказав Данко.
Згідно з попередньою заявою Данко і Гаспара, очікується зустріч словацької делегації з представниками Держдуми російської федерації і деякими членами уряду.
Гаспар повідомив, що делегація хоче дізнатися, чи зможе російський "Газпром" постачати газ у Словаччину, незважаючи на припинення транзиту з боку України. Також, на його думку, до порядку денного переговорів має увійти війна на території нашої країни.
Данко перед польотом заявив, що хоче привезти інформацію, наприклад, про життя в росії.
"Я хочу показати, що там теж живуть люди, що німці, французи, американці ведуть там бізнес", – сказав він.
З росії парламентська делегація має повернутися в середу, 15 січня.
Нагадаємо, днями прем'єр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що російський диктатор володимир путін пообіцяв, що "Газпром" знайде альтернативні шляхи постачання газу словацькій державі. Однак як саме надходитиме газ, поки що невідомо.
Транзит газу рф через Україну
Контракт "Нафтогазу" з "Газпромом" від 2019 року передбачав транспортування 40 мільярдів кубометрів газу на рік.
Володимир Зеленський ще в грудні заявляв, що Україна не збирається продовжувати договір з росією щодо транзиту газу, термін якого закінчується 1 січня 2025 року.
Це викликало обурення у Словаччині. Словацький прем'єр-міністр Роберт Фіцо особисто приїжджав до Києва, щоб переконати український уряд продовжити контракт.
Один з аргументів Фіцо полягав у тому, що якщо Україна "хоче зберегти інфраструктуру, то вона повинна її використовувати". Крім того, він наголошував, що від транзиту виграють обидві країни, адже Словаччина заплатить Україні транзитні збори.
Премʼєр-міністр Словаччини навіть звернувся до лідерів Європейського Союзу через те, що з січня 2025 року Україна не забезпечуватиме транзит газу через свою територію.
Проте, 1 січня, о 07:00 в інтересах національної безпеки зупинили транспортування російського природного газу територією України.