fbpx
Сьогодні
08:28 11 Січ 2025

Зеленський провів телефонну розмову з Байденом: обговорили санкції проти тіньового флоту рф

Фото: Телеграм/ Zelenskiy / Official

Президент України Володимир Зеленський провів розмову телефоном із президентом США Джо Байденом, під час яких ключовою темою стало посилення санкційного тиску на російську федерацію.

Про це Глава держави написав у своєму Telegram-каналі, висловивши вдячність за підтримку України та консолідацію міжнародної спільноти.

На початку розмови Зеленський висловив співчуття Байдену через масштабні лісові пожежі в Каліфорнії, які спричинили загибель людей і значні руйнування.

"Поговорив з Президентом Байденом. Висловив співчуття у звʼязку зі страшними пожежами в Каліфорнії, втратою людей. Відзначив героїзм американців, які допомагають рятувати життя від вогню і зупиняють розповсюдження лісових пожеж", зауважив Президент.

Окрім того, особливу увагу під час розмови було приділено новому пакету санкцій, спрямованому на боротьбу з нелегальним експортом енергоносіїв, який фінансує російську військову агресію. Санкції включають обмеження проти тіньового танкерного флоту рф, а також провідних енергетичних компаній, таких як "Газпромнєфть" і "Сургутнєфтєгаз".

"Обговорили деталі нового санкційного пакета США щодо російської енергетики, яка допомагає путіну фінансувати війну. Дуже важливо, що тепер Америка вдарила по тіньовому танкерному флоту росії та по таких компаніях, як "Газпромнєфть" і "Сургутнєфтєгаз", які акумулюють гроші особисто для путіна.

Він повинен відчувати ціну своєї війни, втрачаючи зі своїх гаманців. Вдячний Америці, обом партіям, обом палатам Конгресу, які підтримують цілком справедливий тиск на росію за неспровоковану та злочинну агресію", – наголосив Зеленський.

Також у межах обговорення військової ситуації Зеленський акцентував на необхідності посилення протиповітряної оборони України для захисту мирного населення від російських ракетних і дронових атак. Він підкреслив ефективність систем "Петріот" і наголосив на важливості збільшення їхньої кількості.

"Цінуємо, що Президент Байден сказав: збереження і захист незалежності України мають критичне значення для всієї Європи та демократичного світу. Обовʼязково вистоїмо та досягнемо стійкого миру для наших людей і країни", підкреслив Глава держави.

Президент України висловив упевненість у спільному прагненні досягти стійкого миру, який забезпечить безпеку та добробут українського народу.

"Подякував за підтримку нашої держави, нашої незалежності та за консолідацію міжнародної спільноти. Разом ми створили глобальну коаліцію захисників свободи та принципів міжнародного миру і безпеки", – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що Велика Британія вперше також ввела санкції проти російських компаній "Газпром нефть" і "Сургутнефтегаз". Обмеження вдарять по доходах росії від продажу нафти.

Раніше Рубрика повідомляла, що уряд Японії у п'ятницю, 10 січня, ухвалив нові санкції проти росії через війну в Україні. Активи заморозять 33 організаціям та 12 людям, серед яких є громадянин Північної Кореї. Ще Токіо обмежить вивезення 335 товарів.

Що відомо про тіньовий флот рф

Ще у грудні 2022 року росія почала створювати "тіньовий флот" зі старих танкерів для експорту нафти в обхід санкцій, накладених на неї через розв'язану проти України війну.

Як ми писали раніше, США ввели санкції проти організаторів транспортування російської нафти, проданої вище граничної стелі в 60 доларів за барель. Так, було заблоковано все їхнє майно у США, а також заборонено всі пов'язані з ними транзакції, які здійснюються як особами Сполучених Штатів зокрема, так і в межах країни загалом.

Нагадаємо, що Європейський Союз планував доручити Данії перевіряти та потенційно блокувати танкери з російською нафтою, що проходять через її води, на тлі спроб західних країн встановити на неї "стелю цін", якої російська федерація навчилась уникати.

Варто додати, що російські судна, що належать до так званого "тіньового флоту", з 2021 року стали джерелом щонайменше дев'яти нафтових розливів у різних частинах світу.

Своєю чергою українська розвідка ідентифікувала 238 нафтових танкерів, які забезпечують російській федерації багатомільярдні доходи та створюють загрози глобальній екологічній безпеці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: