Фото: Фейсбук / Руслан Кравченко / голова Київської ОДА
Про це на брифінгу "Оголошення про початок відбору проєктів у рамках "Програми відновлення України III"" повідомив керівник Проєктного офісу DREAM Віктор Нестуля, передає Укрінформ.
Як повідомив він, платформа забезпечує повний цикл управління публічними інвестиціями — від висування ініціативи до її фінансування та реалізації.
DREAM надає можливість відстежувати всі етапи реалізації проєктів:
"Як відбуваються ті чи інші закупівлі, як ведеться процес будівництва, скільки поверхів вже збудовано, скільки вікон вставлено, коли об'єкт буде завершено… Ця та інша інформація є в єдиному вікні про кожен проєкт, що реалізується на території України", – розповів Нестуля.
Раніше відбір проєктів був складним і тривалим, але завдяки цифровізації тепер цей процес максимально прозорий і зручний. Лише відбір проєктів у межах другого етапу програми тривав понад 4 місяці.
"Тепер же Міністерство розвитку громад та територій України вирішило повністю перевести роботу з відбору проєктів в електронну систему DREAM. Це означає, що всі вимоги до проєктів структуруються у зрозумілому електронному форматі, що бачить кожна громада й обладміністрація.
У системі працюють вже 23 адміністрації областей і 1260 громад. Вони автоматично отримують інформацію про те, що з'явилося нове джерело фінансування, і про спрямування проєктів, які можна подавати для отримання цих коштів. У кілька кліків вони можуть сформувати заявку та подати її на розгляд ОВА, Міністерства і Групи доброчесності", – деталізував Нестуля.
Він запевнив, що платформа вже інтегрована з Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва, Реєстром пошкодженого і знищеного майна, Системою Держказначейства, Prozorro тощо. Тому громадам не треба додатково завантажувати PDF-документи, надавати довідки, витяги чи писати листи.
"Комісія при Міністерстві отримує всю інформацію в зручному вигляді, а система автоматично розраховує коефіцієнт пріоритетності проєкту в умовах обмеженого фінансування. Для розуміння: на попередній етап подавалося 1100 проєктів, відібрали ж лише 82 із них. Тому пріоритизація дуже важлива", – пояснив керівник Проєктного офісу.
Надалі ж у системі DREAM, за його словами, буде вся інформація про втілення проєкту – як відбуваються закупівлі, хто є підрядником, як ведуться роботи, скільки коштів вже сплачено тощо.
"Це гарантує максимальну прозорість, підзвітність, суттєве зниження корупційних ризиків та підвищення ефективності реалізації цих проєктів", – переконаний Нестуля.
Він також повідомив про рішення перевести в електронний формат і моніторинг реалізації проєктів, які втілюються у межах двох попередніх етапів "Програми відновлення України".
Нагадаємо, що в Україні розробили й запустили систему DREAM (Digital Restoration Ecosystem for Accountable Management) — цифрову екосистему для підзвітного управління відновленням.
Усі державні проєкти відновлення об'єктів, пошкоджених чи знищених через агресію рф, проходитимуть через цю систему. Вона покликана запобігти корупції й забезпечити прозорість використання коштів, відтак — підвищити довіру міжнародних інвесторів і донорів. Подавати проєкти будуть самі громади, для них розробили спеціальний функціонал. "Рубрика" також дізналася, як це працює. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Що таке DREAM і як з ним працювати: алгоритм для громад і областей".
До того ж у 2024 році у системі управління відбудовою DREAM громади й області мали змогу не тільки завантажувати вже наявні проєкти, а й створювати заявки на нові. Донори матимуть власні профілі фінансових партнерів відбудови та зможуть обирати проєкти для підтримки. Усі користувачі системи зможуть моніторити перебіг втілення конкретних проєктів і впливати на те, щоб неякісні проєкти не допускалися до втілення.
12 лютого президент Сполучених Штатів Америки (США) Дональд Трампа та президент України Володимир Зеленський провели… Читати більше
12 лютого відбулася зустріч Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та Міністра фінансів Сполучених Штатів Америки Скотта Бессента,… Читати більше
Президент США Дональд Трамп мав телефонну розмову з російським лідером володимиром путіним вранці 12 лютого.… Читати більше
Міністр фінансів США Скот Бессент привіз до Києва Угоду про партнерство, яка включатиме економічну співпрацю… Читати більше
В Україні з 1 вересня 2025 року щомісячної доплати для педагогічних працівників будуть збільшені. Виплати зростуть вдвічі.… Читати більше
11 лютого Європейська Комісія оголосила про завершення формування Аудиторської ради Ukraine Facility, призначивши трьох досвідчених… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.