Новини

На Черкащині вчительки історії розробили настільну гру про рідний край та допомагають готуватися до НМТ

Навчальна гра "Черкащина — серце України", яку створили дві вчительки історії з Черкас Ірина Таран та Ольга Яхненко, допомагає вивчити історію рідного краю та підготуватися до НМТ.

Про це Суспільному розповіла вчителька історії черкаської школи №32 Ольга Яхненко, пише Рубрика.

Гру створили у межах грантового конкурсу міського голови Черкас у галузі загальної середньої освіти. На її розробку спрямували 14 490 гривень, розповіла Ольга Яхненко.

Ірина Таран наголосила, що гру створили, аби залучити школярів до вивчення предмета "Історія рідного краю".

Фото: Суспільне Черкаси/Наталія Черкашенко

Навчальна гра "Черкащина — серце України" має 54 запитання з історії рідного краю та 30 запитань про історичні постаті, розповіла розробниця гри Ірина Таран.

"Гейміфікація — це зараз тренд в освіті, але діти і так в гаджетах, то хотілося, щоб вони погралися чимось, що можна взяти руками, кинути кубик і дати відповідь".

Фото: Суспільне Черкаси/Наталія Черкашенко

Гра створена для дітей віком від 11 років, та розрахована як для одного учасника, так і для командної, пояснила Ірина Таран.

"Обов'язково обирається модератор, який буде слідкувати за правилами гри і який буде дивитися чи правильно команда дала відповідь. Якщо відповідь дається правильна, то треба робити ще один хід, якщо неправильна — пропускається хід".

Її колега та партнерка зі створення гри Ольга Яхненко розповіла, що за мету взяли не оцінити знання учнів, а допомогти вивчити історію.

"Ми коли розробили цю гру, то ми розуміли, що, наприклад, для учнів 11 класів питання нормальні, для учнів п'ятих — сьомих класів питання достатньо важкі. Протягом гри ти можеш загуглити три питання, але в тебе є на це десять секунд. Наше завдання, щоб учні здобули більше знань, і навіть, коли вони шукають інформацію, все одно вони її отримують і вона відкладається в пам'яті".

Фото: Суспільне Черкаси/Наталія Черкашенко

"Ми надрукували на кожен заклад освіти методички, в цих методичках є активне покликання на гру. Тобто цю гру можна завантажити, видрукувати у тій кількості, яка потрібна закладу освіти".

Зі слів керівника департаменту освіти та гуманітарної політики Богдана Бєлова, до складу комісії конкурсу увійшло десять представників освіти міста, які й визначали методичну та освітню цінність гри. Додав, що нині створили 10 комплектів, їх отримали шість шкіл міста.

Свіжі дописи

  • Новини

Кіпр сподівається приєднатися до Шенгенської зони вже у 2025 році

Кіпр до кінця 2025 року планує вирішити усі технічні питання, необхідні для приєднання до Шенгенської… Читати більше

Saturday January 11th, 2025
  • Новини

Кіт, м’ясорубка та діамантовий хрестик: в Укрзалізниці розповіли, що забували пасажири у 2024 році

У 2024 році пасажири «Укрзалізниці» 17 218 разів зверталися до залізничників із проханням знайти речі, загублені в поїздах… Читати більше

Saturday January 11th, 2025
  • Новини

У Львові запрацював новий простір підтримки родин військових

У Львові почав функціонувати новий простір допомоги українським воїнам та їхнім сімʼям. Про це повідомив у Фейсбуці начальник… Читати більше

Saturday January 11th, 2025
  • Новини

Канадська діаспора зібрала кошти на доставку в Україну гелікоптера для потреб медичних евакуацій ЗСУ

Благодійна організація “Кленова надія”, створена українськими канадцями, зібрала усі необхідні кошти, щоб доставити в Україну… Читати більше

Saturday January 11th, 2025
  • Новини

Міська влада Києва закликала уряд втрутитися в ситуацію з можливою забудовою ботсаду імені Гришка

Київська влада відреагувала на повідомлення Держаудитслужби про те, що землю Національного ботанічного саду імені Миколи… Читати більше

Saturday January 11th, 2025
  • Новини

У Литві планують посилити безпеку інфраструктури перед від’єднання від російської енергосистеми

Литва посилить охорону ліній електропередач з Польщею. Це станеться напередодні запланованого від’єднання від енергосистеми, спільної… Читати більше

Saturday January 11th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.