fbpx
Сьогодні
12:59 11 Січ 2025

Кремль може втратити до 20% експорту нафти через санкції США, – росзмі

У російській федерації очікують, що зупинка їхніх заводів через останні санкції Сполучених Штатів не сильно вплине на світові ринки, натомість значно скоротить виторг росії.

Про це повідомляє російський "Комерсантъ".

Як відомо, напередодні США запровадили нові санкції, які суттєво вдарили по нафтовому і газовому секторам росії. До санкційного списку увійшли кілька десятків структур "Газпром нефти" і "Сургутнефтегаза", що займали значну частку в російському експорті нафти.

На ці компанії припадало до 20% експорту, зокрема:

  • "Сургутнефтегаз" відвантажував до 2,2 млн тонн щомісяця,
  • "Газпром нефть" – до 1,8 млн тонн.

У санкційний список внесли ключові нафтопереробні заводи рф. Санкції наклали на Московський НПЗ і найбільший у росії Омський НПЗ. Також і "Газпром нефть шельф", що володіє "Прирозломним родовищем", єдиним введеним у дію на арктичному шельфі рф.

Окрім того, у списку санкцій перераховано один із найбільших у рф Киришський НПЗ "Сургутнефтегаза", Сургутнефтегазбанк та інші структури нафтокомпанії.

У росії вважають, що виникнуть проблеми зі зростанням дисконтів на нафту і нафтопродукти, збільшенням ставок фрахту через дефіцит "чистих" танкерів, а також із проведенням оплати.

"Сьогоднішній пакет санкцій – результат зусиль уряду США, спрямованих, з одного боку, на кількісне розширення санкцій проти основних компаній-експортерів, а з іншого – таких, що завдають, можливо, навіть більш чутливого удару по вибудуваній фінансово-юридичній та логістичній інфраструктурі",- зазначає партнер колегії адвокатів Delcredere Андрій Рябінін.

Ці обмеження змусять згорнути всі операції з цими компаніями до 27 лютого 2025 року.

За словами експертів, цей санкційний пакет має на меті не лише обмежити кількість експорту, але й послабити фінансову, юридичну та логістичну інфраструктуру російського енергетичного сектору.

Нещодавні санкції для рф

10 січня США запровадили санкції проти понад 30 російських нафтосервісних компаній. Водночас обмеження торкнулися й сербської компанії, яка пов'язана з "Газпром нефть", зокрема до списку увійшли кілька десятків структур "Газпром нефти" і "Сургутнефтегаза"

Нагадаємо, що Велика Британія вперше також ввела санкції проти російських компаній "Газпром нефть" і "Сургутнефтегаз". Обмеження вдарять по доходах росії від продажу нафти.

Раніше Рубрика повідомляла, що уряд Японії у п'ятницю, 10 січня, ухвалив нові санкції проти росії через війну в Україні. Активи заморозять 33 організаціям та 12 людям, серед яких є громадянин Північної Кореї. Ще Токіо обмежить вивезення 335 товарів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: