Про це в мережі Х повідомила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, передає Рубрика.
"Після майже трьох років з початку російської агресивної війни, Україна може надалі розраховувати на своїх друзів та партнерів. Сьогодні ми доставили €3 мільярди євро в Україну, 1-шу сплату частини ЄС у кредиті G7.
Це надає Україні фінансову силу для продовження боротьби за власну свободу, і щоб перемогти", – йдеться у дописі Урсули фон дер Ляєн.
"Це перший транш коштів від Євросоюзу, які забезпечені доходами від російських заморожених активів", – написав він.
За його словами, Україна спрямує цей ресурс на пріоритетні бюджетні видатки.
Шмигаль зазначив, що загалом ініціатива країн G7 ERA передбачає спрямування Україні 50 млрд доларів, з яких 20 млрд доларів надасть Європейський Союз.
"Таким чином втілюємо в життя принцип "Росія заплатить", і посилюємо фінансову стійкість України у 2025 році", – додав він.
Надходження перших €3 мільярдів із кредиту G7 до державного бюджету прокоментували у Міністерстві фінансів України: "Очікується, що кошти від Європейського Союзу надходитимуть частинами до кінця 2025 року".
Заморожені активи центрального банку росії в Євросоюзі сягають 210 млрд євро і, за офіційними даними ЄС, становлять більшість таких знерухомлених активів у всьому світі. Залежно від рівня відсоткових ставок, доходи від цих активів наразі оцінюються у 2,5-3 млрд євро на рік, зауважили в міністерстві.
"Кошти дозволять профінансувати пріоритетні видатки держбюджету соціального та військового напряму, підтримати макроекономічну стабільність, відновити критично важливу інфраструктуру", – зазначив міністр фінансів Сергій Марченко.
Зазначимо, що ініціатива ERA спирається на так званий Механізм співробітництва з кредитів для України, який буде отримувати надзвичайні надходження від заблокованих російських суверенних активів, а також добровільні внески країн-членів та третіх країн. Ці кошти будуть спрямуватися в Україну для погашення основної суми та відсотків за кредитом країнам, які видали Україні позики за ініціативою ERA, включаючи надання макрофінансової допомоги.
Рішення про надання кредиту у 18,1 млрд євро Єврокомісія ухвалила після висновку щодо виконання Україною всіх політичних передумов, включаючи впровадження ключових реформ у таких сферах, як макрофінансова стабільність, реформа підприємств державної власності, реформа державного управління, енергетика, верховенство права та боротьба з корупцією. До політичних передумов також належать зобов'язання України співпрацювати з ЄС у відновленні, відбудові та модернізації оборонної промисловості.
Нагадаємо, в грудні Україна та ЄС підписали меморандум про кредитну угоду щодо залучення до 35 мільярдів євро макрофінансової допомоги, а Вашингтон оголосив про надання позики у 20 мільярдів доларів.
Що відомо про заморожені російські активи
Варто нагадати, що 14 червня на Саміті G7 в Італії лідери країн G7 домовилися про спрямування Україні близько 50 млрд доларів США до кінця року. Кошти будуть обслуговуватися та погашатись шляхом майбутніх прибутків, отриманих від заморожених суверенних російських активів, що знаходяться в Європейському Союзі та інших юрисдикціях.
Згодом, 24 червня країни Європейського Союзу схвалили перший транш військової допомоги для України розміром до 1,4 мільярда євро, що надійде з доходів від заморожених російських активів.
Щобільше Україна отримає від Британії кредит у $2,93 млрд коштом заморожених російських активів. Ці кошти будуть надані Україні для покриття її військових, бюджетних і відновлювальних потреб у боротьбі з російською агресією.
25 жовтня лідери країн G7 дійшли згоди щодо механізму надання Україні кредитів на суму близько $50 мільярдів, забезпечених доходами від заморожених російських активів.
Нагадаємо, що країни "Великої сімки" (G7) мають намір тримати замороженими російські активи навіть після закінчення війни з Україною.
Календарі на 2025 рік, призначених для збору коштів, випустили в Італії та Португалії. Їх було… Читати більше
Верховний Суд України визнав приготування кальянів у ресторанах стимулюванням продажу тютюнових виробів, попри те що… Читати більше
З лютого місяця харківські волонтери мають намір запустити загальноукраїнську систему поселення для людей, яких евакуюють… Читати більше
Поблизу села Чалтирь у Ростовській області у ніч проти 10 січня був уражений склад зберігання… Читати більше
Сервіс "Дія" став ще зручнішим для водіїв. Відтепер при отриманні штрафу доступні не лише текстові… Читати більше
У США масштабні лісові пожежі охопили уже п’ять районів навколо Лос-Анджелеса, змусивши евакуюватися щонайменше 180… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.