У Нацпарку на Одещині виявили птахів, забруднених мазутом
В Одеській області до Національного природного парку «Тузлівські лимани» прилетіли обмазані мазутом птахи.
Про це у Фейсбуці повідомив співробітник нацпарку «Тузлівські лимани», еколог Іван Русєв, пише Рубрика.
Зазначається, що йдеться про велику пернікозу, яка літає, швидко махаючи крилами, і може пролетіти велику відстань.
«А ось і до нас вчора вже прилетіли частково обмазані мазутом птахи. Велика пірникоза, яка була знайдена у Національному природному парку «Тузлівські лимани» частково обмазана мазутом імовірно прилетіла з місця аварії», – йдеться в повідомленні.
За словами Русєва, окрім пірникози у нацпарку спостерігали і за великим бакланом, якій також був у мазуті.
"Спостерігали ми і за великим бакланом, якій був в такому ж стані, як і пірникоза, але дістати його з води було неможливо", — зазначив Русєв.
Він також повідомив, що птаха, який не вижив, відправлять до Українського центру екології моря, щоб провести лабораторні дослідження на наявність нафтопродуктів і їхній імовірний зв'язок з якістю нафтопродуктів, які попали у Чорне море під час аварії танкерів рф 15 грудня 2024 року у Керченській протоці.
"Внаслідок аварії загинули десятки тисяч птахів і це ще не кінець жахливих наслідків для природи. Кожного дня знаходять мертвих китоподібних, переважно азовок і їх вже біля сотні знайдених. Як відомо, під час таких аварій з нафтопродуктами, море або океан, викидають лише 5 % від всіх загиблих і тому реально загиблих від цієї аварії — тисячі", — наголосив Русєв.
Як повідомляла Рубрика, в окупованому Криму через розлив мазуту з затонулих російських танкерів постраждали вже понад 400 птахів. Їх доставили до парку левів "Тайган" та ялтинського зоопарку "Казка".
Що відомо про аварію російських танкерів
Нагадаємо, що через погані погодні умови у Чорному морі поблизу Керченської протоки зазнали пошкоджень два російських танкери — "Волгонефть-212" та "Волгонефть-239". Причиною аварії також став сильний шторм. На обох танкерах сумарно було 27 людей. На борту одного судна перебуває 13 членів екіпажу, на борту іншого – 14.
Як стверджують російські ресурси, судно "Волгонефть-212" зламалося навпіл через великі хвилі. Тому мазут, який був в танкері, почав потрапляти в море, а сам корабель з екіпажем на борту почав йти на дно. Як стало відомо згодом, через годину шторм підбив "Волгонефть-239", він також почав тонути.
Своєю чергою Greenpeace після аварії двох російських танкерів в Чорному морі попередила про катастрофу.
Міністр екології Світлана Гринчук підтвердила масштаб розливу нафтопродуктів і забруднення південного узбережжя Криму. Як повідомили очільниця відомства, на знімках супутника Sentinel-1 від 31 грудня було зафіксовано нафтові плями.