Фото: Львівська міська рада
Про це пише Рубрика, посилаючись на Львівську міську раду.
«Різдво – це дуже велике свято і хотілось не тільки колядки співати, а й якесь дійство зробити. Виникла така ідея, навіть не знаю звідки, що я запропонувала нашим дівчатам старшим, запропонувала дітям, всі підтримали мене і ми почали готувати вертеп», – ділиться Ірина з Краматорська.
Ірина разом з своїми сусідками Галиною з Рубіжного, Надією з Часового Яру та Іриною з Нікополя розпочали активну підготовку. Також звертались до місцевих жінок за ідеями сценарію вертепу.
Фото: Львівська міська рада
«Передивилися багато відео та тексту і дійшли до свого. Роздали слова та почали шити костюми. Репетиції проводили щодня після роботи, тобто увечері і деколи аж до ночі», – доповнює Ірина Шелест.
Усі костюми жінки пошили власноруч. До створення образів долучались і діти.
«Ми робили костюми з усіх підручних матеріалів, які тільки могли знайти. В секонд-хенді також купляли, де могли – там і знаходили. Передивлялися вертеп і кожному герою робили відповідний костюм», – розповідає Галина Бойко з Рубіжного.
Найважче робились крила ангелів. Матеріал для основи замовляли в Ужгороді. Найлегше – костюми пастушків та костюм циганки. Дзвіночки, капелюхи, намиста – усе своє. Одну зірку зробили своїми руками, другу зірку зробив один з мешканців, який працює з деревом. У свій вихідний чоловік вийшов на роботу та вирізав форму зірки із дерева, зробив ручку та приніс у модульне містечко.
«Ми любимо Україну, шануємо її традиції і притримуємось їх. Не хочемо, щоб казали, що ми переселенці і щось там не так. Ні, ми всі українці, любимо свою Батьківщину і хотіли зробити приємне для себе і для людей», – доповнює Ірина з Нікополя.
Фото: Львівська міська рада
Усі одноголосно вирішили, що колядуватимуть на Збройні Сили України, тож усі зібрані кошти передадуть на потреби військових.
«Ми виступали у містечку на Святвечір. На Різдво вже заходили у будиночки, піднімалися на поверхи, людям було дуже цікаво. Також ми ходили до магазинів поруч, в один нас не пустили, то ми були поруч з торговим центром, львів'яни підходили до нас і ми разом колядували та збирали гроші на ЗСУ», – розповідає Надія з Часового Яру.
До слова, мешканці модульного містечка на Сихові постійно допомагають захисникам: плетуть для воїнів ЗСУ маскувальні сітки та виготовляють окопні свічки. У 2024 році виготовили та передали 100 сіток, а за весь час – майже 200. Також постійно передають продукти для Львівської волонтерської кухні.
Німеччина найближчим часом передасть Україні близько 100 керованих ракет для зенітно-ракетного комплексу IRIS-T. Про це… Читати більше
Перший в Україні завод з виробництва флотованого (листового) скла побудують на Київщині до 2028 року.… Читати більше
Лідер партії «Європейська солідарність» та пʼятий президент України Петро Порошенко підтвердив, що РНБО запровадила санкції… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 12 лютого, провів засідання Ради нацбезпеки і оборони. Зокрема, було… Читати більше
Міністр оборони України Рустем Умєров за підсумками "Рамштайну" у Брюсселі заявив, що зустріч була продуктивною, наголосивши, що… Читати більше
Амбасадор UNITED24, історик Тімоті Снайдер разом із міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим відвідали прифронтове Запоріжжя.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.