Харківські волонтери готують загальноукраїнську систему поселення евакуйованих людей: у чому рішення

З лютого місяця харківські волонтери мають намір запустити загальноукраїнську систему поселення для людей, яких евакуюють із небезпечних районів.

Про це в ефірі "Суспільного" розповів голова БО "Координаційний гуманітарний центр" у Харківській області Євген Коляда, інформує Рубрика.

У чому проблема?

Наразі на лівому березі Осколу, де тривають бойові дії, залишаються близько 1660 жителів Куп'янського району. Ситуація в цілому залишається незмінною – вона напружена, обстріли не припиняються.

За словами Коляди, основною причиною невиїзду є те, що люди думають, що залишаються ні з чим і не знають, де і як вони житимуть.

"По-перше, вони залишають все і, на їхню думку, залишаються бездомними й не мають шансів на майбутнє. Це далеко не так. Вони отримують дуже серйозну допомогу на транзитному пункті, але це тільки перший етап допомоги. Після того їх поселяють у місця тимчасового проживання, де їм систематично продовжують допомагати – не просто продуктами харчування та засобами гігієни, а й наданням робочих місць, профорієнтацією, соціалізацією дітей.

Друга причина – це брак інформації: де вони будуть жити, що вони будуть робити й так далі", – пояснив Коляда.

Загалом же люди часто відкладають евакуацію, додав він, аж до того, коли вона вже практично неможлива.

"Це дуже прикро насправді, бо проводиться просто шалена кампанія, шалені зусилля всіх, щоб людям пояснити, що безпека для них – передусім, і ми завчасно інформуємо людей. Коли почалася куп'янська історія (активізація бойових дій на цьому напрямку – ред.), ми за два місяці до цього прогнозували перебіг подій.

Але все одно залишаються люди, які до останнього чекають і потім, коли російські війська вже стоять на сусідній вулиці, вони починають дзвонити й благати їх евакуювати. Ці задачі виконують військові, бо ми не можемо туди дістатися, і ризикуючи власним життям, вивозять цих людей", – наголосив Коляда.

Яке рішення?

Тому харківські волонтери з лютого планують запустити загальноукраїнську систему поселення для людей, яких евакуюють із небезпечних районів.

"З лютого ми запускаємо загальну українську систему поселення людей і інформування. Зараз наші представники перебувають у 15 регіонах України, основна задача яких збирати інформацію по місцях тимчасового проживання, по волонтерських шелтерах, по будь-яких інших ініціативах, які можуть надавати житло людям.

Ми збираємо інформацію, робимо фото та відеоматеріали. І на транзитних пунктах, і на прифронтових територіях волонтери матимуть доступ до цієї програми. Вони можуть інформувати людей, куди саме люди можуть потрапити й що їх чекатиме", – розповів Коляда.

Таким чином жителів прифронтових територій хочуть спонукати до евакуації.

Як це працює?

За його словами, до інформаційної роботи з населенням почали долучати психологів – передусім вони працюють із родинами з дітьми.

"По нашій аналітиці, збільшилася кількість заявок із Дворічанської громади Куп'янського району. У Борівській громаді Ізюмського району залишаються 23 дитини (у населених пунктах Піски-Радьківські та Підлиман), котрі підпадають під примусову евакуацію.

З батьками працюють психологи, вмовляють", – зазначив Коляда.

Загалом за останні два тижні у транзитному пункті евакуації зареєструвалися майже 300 людей, 30 із них – діти.

Від часу контрнаступу Сил оборони восени 2022 року на Харківщині евакуювали понад 55700 людей.

Нагадаємо, Кабмін затвердив Порядок компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб. Сума компенсації становитиме 450 гривень за кожну людину в місяць.

Варто додати, що 25 червня Рада Європейського Союзу ухвалила рішення про продовження тимчасового захисту до 4 березня 2026 року для понад 4 мільйонів українців, які знайшли прихисток в ЄС від російської агресії.

Також повідомлялось, що Уряд продовжив виплати державної допомоги для найбільш вразливих категорій ВПО. Відповідні зміни були внесені Урядом до постанови КМУ від 20.03.2022 № 332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам».

Свіжі дописи

  • Новини

Друга група добровольців “Українського легіону” підписала контракти та розпочала підготовку у Польщі

У Генеральному консульстві України у Любліні сьогодні відбулося підписання контрактів другою групою громадян України, які… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

Більше дронів, ракет, снарядів, артилерії, броньованої техніки: цьогоріч уряд робитиме акцент на зростанні потужностей українського ОПК

У 2024 році більше половини видатків державного бюджету пішло на оборонні цілі. Про це повідомив… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

США вводять одні з найсуворіших санкцій проти російської нафтової промисловості

США запровадили санкції проти понад 30 російських нафтосервісних компаній. Водночас обмеження торкнулися й сербської компанії,… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

У МЗС прокоментували підготовку зустрічі Трампа з диктатором рф

Речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий запевнив, що нема нічого нового в планах зустрічі… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

Японія запровадила нові санкції проти росії

Уряд Японії у п'ятницю, 10 січня, ухвалив нові санкції проти росії через війну в Україні.… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

Вікенд із SINOPTIK.ua: теплий прогноз погоди для України

Ці вихідні обіцяють бути незвично теплими для зими, подекуди з незначними опадами. Пропонуємо ознайомитися з… Читати більше

Friday January 10th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.