Про це повідомляє Міністерство внутрішніх справ Фінляндії, передає Рубрика.
У чому проблема?
У відомстві зазначили, що Україна звернулася по допомогу не через раптове підвищення рівня ХБРЯ-загрози, а з метою покращення готовності.
Яке рішення?
Тому Фінляндія вперше надала допомогу зі складу рятувальних засобів, що фінансується ЄС.
Зазначається, що до складу вантажу, що надійшов зі складу рятувальників ЄС, розміщеного у Фінляндії, увійшли:
Україна може використовувати ці поставки для реагування на хімічні, біологічні, радіологічні та ядерні (ХБРЯ) надзвичайні ситуації.
Як це працює?
ЄС створив два аварійні запаси у Фінляндії в період з 2023 по 2024 рік. З них:
Медичні запаси були створені для реагування на транскордонні надзвичайні ситуації у сфері охорони здоров'я, такі як пандемії.
Довідка
Запаси rescEU – це спільні стратегічні резерви, що фінансуються ЄС. Вони можуть бути розгорнуті за рішенням Європейської Комісії, коли власних ресурсів країни недостатньо, щоб впоратися з надзвичайною ситуацією, такою як пандемії.
Допомога Фінляндії
Зазначимо, з початку повномасштабного вторгнення Фінляндія активно підтримує Україну в гуманітарній, фінансовій та військово-технічній сферах.
Фінляндія уже затвердила 26-й пакет оборонної підтримки для України та вже розпочала формувати наступний.
Нагадаємо, що 12 листопада Україна та Фінляндія підписали Рамкову угоду між Урядом України та Урядом Фінляндської Республіки щодо проєктів, що фінансуються за програмою Фінсько-українського інвестиційного фонду (ФУІФ).
В рамках Угоди на 2025 рік заплановане надання кредитів на суму до 50 млн євро. Подальша реалізація Програми передбачатиме укладання відповідних кредитних договорів для визначення обсягу, термінів та умов надання позик.
Також Україна запропонувала Швеції та Фінляндії підтримати український оборонно-промисловий комплекс за прикладом "данської моделі", тобто шляхом прямого фінансування виробників.
Окрім того, Україна спільно з Фінляндією створили Коаліцію цивільного захисту для розбудови системи сучасних укриттів.
А у квітні президенти Володимир Зеленський та Олександр Стубб підписали двосторонню угоду про безпеку, яка передбачає довгострокову підтримку з боку Гельсінкі та поглиблення співпраці між двома країнами.
У Римі президент України Володимир Зеленський зустрівся з президентом Італії Серджо Маттареллою. Глава Італії запевнив… Читати більше
Міжнародна науково-технологічна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience у партнерстві з GlobalGiving виділила грант благодійному фонду Let’s… Читати більше
Речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий заявив, що у відомстві нема підтверджень про затримання… Читати більше
Цю інформацію спростував Національний банк України, назвавши її “недостовірною та маніпулятивною”. Про це пише “Рубрика”.… Читати більше
Європейський Союз здійснив перший платіж в обсязі 3 мільярди євро із власної частини кредиту "Групи… Читати більше
“Рубрика” розповідає, як це працює. У чому проблема? Фронтові автомобілі — це завжди про збереження… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.