Про це пише "Рубрика" із посиланням на Greenpeace.
У чому проблема?
Багатоквартирний будинок був сильно пошкоджений на початку повномасштабного вторгнення росії проти України.
Яке рішення?
Зараз він перебудовується з урахуванням екологічних вимог та оснащується:
Після завершення ремонтних робіт 60 квартир, в яких проживає близько 150 осіб, будуть забезпечені відновлювальною енергією.
Як це працює?
Концепція опалення житлового будинку була розроблена протягом останніх місяців шляхом проведення різних техніко-економічних обґрунтувань. Встановлення відбудеться до весни 2025 року.
Використовуватимуться два великі теплові насоси (насос на основі повітря-води потужністю 38 кВт і насос на основі ґрунтових вод потужністю 80 кВт) та сонячна фотоелектрична система потужністю 10 кВт на годину.
Проєкт фінансується німецьким приватним кооперативом зеленої енергетики Green Planet Energy, Екологічним фондом Greenpeace та Greenpeace e.V.
"Цей проєкт демонструє нестримну волю міста Тростянець вийти з російської агресивної війни сильнішим, ніж будь-коли раніше. Проєкт є справжнім натхненням для України в цей складний час і ще одним сигналом для Європи про те, що багато українців готові покладатися на технології майбутнього", – говорить Андре Бьолінг, керівник проектів Greenpeace.
"Ми прагнемо, щоб після реконструкції наші громадяни отримали краще місто, в якому їм буде комфортно жити. Гроші на реконструкцію, які надходять з Європи, мають бути інвестовані в майбутнє, а не в минулі технології", – вважає Юрій Бова, мер міста Тростянець.
Нільс Мюллер з німецького енергетичного кооперативу Green Planet Energy зазначає:
"Україна переживає серйозну енергетичну кризу. Своєю часткою фінансування наші клієнти дають нам можливість зробити внесок у безпечне та екологічно чисте енергопостачання для мешканців Тростянця".
З початку року Greenpeace підтримує Тростянець, аби місто стало взірцевим з точки зору екологічної реконструкції та зеленого енергозабезпечення. Цей проєкт має на меті допомогти розробити шляхи та моделі фінансування для переведення всіх 113 багатоквартирних будинків у місті, а в перспективі – і в країні, на технології майбутнього, такі як теплові насоси та сонячна енергія.
Таким чином буде відновлено електро- та теплопостачання, зруйноване агресивним російським вторгненням, і будівлі будуть забезпечені власною, зеленою енергією.
Нагадаємо, протягом 2024 року у Харкові вдалося відновити 71 житлову багатоповерхівку. Роботи тривають ще у 88 будинках.
Українські розробники працюють над революційним AI-застосунком, який допоможе дітям, що не можуть говорити, висловлювати свої… Читати більше
Уже у лютому цього року може відбутися наступне засідання у форматі "Рамштайн": країни-партнери вже погодили… Читати більше
Petcube, провідна українська компанія у сфері технологій для домашніх тварин, анонсувала новий продукт — Petcube… Читати більше
Ви коли-небудь замислювались, чому деякі інтер'єри виглядають бездоганно організованими, ніби зійшли зі сторінок глянцевого журналу?… Читати більше
В погоне за передовыми технологиями не каждый готов выложить внушительную сумму за новенький смартфон от… Читати більше
Збройні сили України 5 січня 2025 року розпочали обмежену бронетанкову контратаку проти російських військ у… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.