В ООН заявили, що протягом осені 2024 року російські війська вбили в Україні 574 цивільних

Заступниця Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй Нада аль-Нашіф представила в Женеві оновлену доповідь Ради з прав людини, що охоплює період з 1 вересня до 30 листопада 2024 року. За 3 осінні місяці в Україні російські загарбники вбили понад 570 цивільних.

Про це повідомляє Управління Верховного комісара ООН з прав людини, передає Укрінформ.

За даними представниці ООН, за цей час російські атаки призвели до загибелі в Україні 574 цивільних осіб. Російські обстріли та бомбардування також завдали шкоди ключовим об'єктам інфраструктури.

Загалом за даними Моніторингової місії ООН з лютого 2022 року:

  • Загинуло понад 12 300 цивільних осіб, зокрема понад 650 дітей.
  • Щонайменше 27 800 осіб отримали поранення.

Також пошкоджено або зруйновано понад 700 медичних закладів, постраждало понад 1 500 освітніх установ.

Окрім того, з її слів, відзначено зростання кількості грубих порушень міжнародного гуманітарного права, включно з імовірними воєнними злочинами.

Порушення прав військовополонених

Аль-Нашіф наголосила на поширеній практиці тортур щодо українських військовополонених, як чоловіків, так і жінок. До методів знущань належать:

  • Жорстокі побиття,
  • Ураження електричним струмом,
  • Удушення,
  • Тривале одиночне ув'язнення.

Більшість опитаних також повідомляли про сексуальне насильство, "включаючи зґвалтування і примусове оголення".

Страти військовополонених

Заступниця Верховного комісара також висловила занепокоєння через збільшення кількості повідомлень про страти українських військових, захоплених у полон.

За звітний період УВКПЛ зафіксувало 62 страти в рамках 19 окремих інцидентів. Аль-Нашіф нагадала, що страти без суду та слідства є воєнним злочином.

Нагадаємо, 6 січня стало відомо, що трьох українських військовополонених розстріляли російські солдати поблизу села Нескучне, що в Донецькій області.

Також унаслідок ворожого удару по Запоріжжю 8 січня кількість поранених становить понад 110 людей. Загинуло 13 цивільних.

Свіжі дописи

  • Новини

Спецпредставник Трампа Віткофф прилітав до росії: у Білому домі розповіли мету візиту

Посланник президента США Стівен Віткофф у вівторок, 11 лютого, відвідав Москву, аби забрати американського вчителя Марка Фогеля.… Читати більше

Tuesday February 11th, 2025
  • Новини

Російський Су-24 порушив повітряний простір Польщі

Російський надзвуковий бомбардувальник у розвідувальній модифікації Су-24МР порушив повітряний простір Польщі. Інцидент стався у вівторок,… Читати більше

Tuesday February 11th, 2025
  • Новини

Львівська Домівка врятованих тварин створила благодійні листівки до Дня закоханих: як придбати?

Спеціально до Дня закоханих, 14 лютого, Домівка врятованих тварин розробила оригінальні благодійні листівки з мешканцями… Читати більше

Tuesday February 11th, 2025
  • Новини

До експлуатації в ЗСУ допустили польову кухню “Марічка”: призначена для приготування їжі 250 військовим

Міністерство оборони кодифікувало і допустило до експлуатації у підрозділах ЗСУ польову кухню «Марічка», яка призначена… Читати більше

Tuesday February 11th, 2025
  • Новини

Кішка-привид: на Буковині лісники зафільмували рідкісну червонокнижну рись

У горах Чернівецької області у фотопастку лісівників потрапила рідкісна червонокнижна рись. Про це у Фейсбуці повідомляє Чернівецька… Читати більше

Tuesday February 11th, 2025
  • Новини

На Сумщині евакуйовано всіх дітей з 90 населених пунктів прикордоння, – ОВА

Із 90 прикордонних населених пунктів на Сумщині через безпекову ситуацію евакуювали всіх дітей. З початку… Читати більше

Tuesday February 11th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.