fbpx
Сьогодні
21:47 09 Січ 2025

Це визначатиме вже нова адміністрація: Глава Пентагону про існування формату "Рамштайн" в майбутньому

Фото: AP

Міністр оборони Сполучених Штатів Ллойд Остін під час підбиття підсумків 25-го засідання Контактної групи з питань оборони України наголосив, що майбутнє формату "Рамштайн" залежатиме від рішень нової адміністрації Білого дому.

Про це глава Пентагону сказав після проведення засідання.

На запитання журналістів про те, чи планує адміністрація Дональда Трампа продовжувати зустрічі у форматі "Рамштайн" для підтримки України, Остін утримався від прогнозів:

"Майбутня адміністрація має сама ухвалити рішення. Ми хочемо переконатися, що зробили все можливе, щоб підтримка продовжувалася, щоб [Україна] мала варіанти рухатися в усіх напрямках", пояснив міністр.

Водночас він підкреслив, що формат "Рамштайн" визнаний багатьма учасниками ефективним і важливим.

"Звісно, це не єдиний формат, який може спрацювати, але вони вважають, що він важливий", підкреслив глава Пентагону.

Ще у квітні 2024 року видання Politico повідомляло, що Сполучені Штати та західні партнери розглядали можливість переведення "Рамштайну" під егіду НАТО. Такий сценарій обговорювався на випадок перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США, враховуючи його критичні заяви щодо міжнародних зобов'язань Америки.

Переведення групи до НАТО стало б значним кроком до цементування західної підтримки війни в Україні в осяжному майбутньому, на тлі побоювань Європи щодо повернення Трампа до Білого дому.

На думку експертів, формалізація Контактної групи в рамках НАТО значною мірою захистила б підтримку України від змін в урядах США та інших країн Заходу – і особливо від Трампа.

У разі успіху цей крок стане останнім з низки заходів, спрямованих на підтримку інституцій напередодні наступного президентства Трампа. Наприкінці минулого року законодавці схвалили закон, який вимагає схвалення Конгресу, якщо майбутній президент спробує вийти з НАТО, і розглядають подальші заходи захисту.

"Рамштайн"

Нагадаємо, що UDCG — це коаліція, створена для об'єднання зусиль у наданні військової допомоги Україні. Кожна коаліція очолюється щонайменше двома країнами-членами НАТО. Перша зустріч Контактної групи відбулася 26 квітня 2022 року на авіабазі ВПС США "Рамштайн" у Німеччині за участі 40 країн.

Наразі до Контактної групи "Рамштайн" входять приблизно 50 країн, які надають військову допомогу Україні. Зокрема, на передостанньому засіданні до "Рамштайну" доєдналася Аргентина.

9 січня 2025 року відбулося 25-те засідання Контактної групи з питань оборони України на німецькій авіабазі "Рамштайн". Зустріч востаннє проходить під головуванням міністра оборони США Ллойда Остіна. У Німеччину, на зустріч у форматі "Рамштайн", прибув і президент України Володимир Зеленський.

Міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що учасники "Рамштайну" разом із союзниками затвердили 8 дорожніх карт, які визначають ключові цілі Сил оборони України до 2027 року.

З моменту заснування у 2022 році союзники виділили понад $126 млрд на підтримку України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: