Президент підписав закон щодо встановлення опіки над майном зниклих безвісти
Глава держави Володимир Зеленський 8 січня підписав закон щодо встановлення опіки над майном зниклих безвісти.
Про це у Телеграмі поінформував уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Артур Добросердов, передає Рубрика.
"Президент України підписав Закон № 4174-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань розкриття банківської таємниці та заходів для встановлення опіки над майном фізичної особи, яка визнана безвісно відсутньою, або особи, зниклої безвісти за особливих обставин"", – зазначив Добросердов.
За його словами, цим Законом визначено, що нотаріуси матимуть можливість:
- здійснювати опис майна особи, яка визнана безвісно відсутньою або зниклою за особливих обставин,
- призначати опікуна над таким майном.
Таким чином члени сім'ї зниклої особи зможуть законно дбати про майно особи, зниклої безвісти за особливих обставин, до її повернення.
Окрім того, нотаріуси матимуть доступ до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, пояснив Добросердов.
Зазначимо, що 19 грудня Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт № 9235 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань розкриття банківської таємниці та встановлення опіки над майном зниклих безвісти.
Як повідомлялось, з початку 2024 року майже 30 тисяч українців отримали статус зниклих безвісти. У реєстрі зниклих за особливих обставин наразі понад 71 тисяча записів, до яких входять як військові, так і цивільні.
Раніше Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець зазначав, що 10 років рф не надає жодної інформації про цивільних заручників.
Нагадаємо в травні цього року в Україні запустили Єдиний реєстр зниклих безвісти, який розробило Міністерства внутрішніх справ спільно з уповноваженим зі зниклих безвісти та іншими відомствами.
Так, у реєстрі зібрані та централізовані дані щодо зниклих безвісти:
- ПІБ особи,
- місце та дата народження,
- сімейний стан,
- місце проживання,
- територія, на якій відбулося зникнення,
- обставини та час зникнення,
- прикмети особи.
До реєстру також вносять дані про наявність чи відсутність рішення суду про визнання осіб безвісно відсутніми або оголошення померлими, а також іншу інформацію, яка сприятиме розшуку особи.
Також повідомлялось, що в кожному регіоні запроваджена інституція Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, де працюють помічники, психологи, юристи.
Окрім того, "Рубрика" розповідала, як у селищі на Рівненщині створили консультаційний пункт для родин, що розшукують своїх безвісти зниклих рідних.