Парламент ухвалив закон щодо військового обліку юнаків та жінок-доброволиць
Верховна Рада ухвалила в цілому урядовий законопроєкт щодо обліку під час підготовки призовників.
Про це повідомили народні депутати Ярослав Железняк, Олексій Гончаренко та Ірина Геращенко, передає Рубрика.
За відповідний законопроєкт № 12076 проголосували 298 парламентарів.
Кабмін пропонував дати можливість хлопцям, яким у рік взяття на військовий облік виповнюється 17 років, ставати на облік або особисто у ТЦК, або через електронний кабінет (тобто, незалежно від місця перебування).
Також документ передбачає обов'язковий медичний огляд перед практичними заняттями з базової підготовки.
Як повідомляють депутати, згідно з ухваленими правками, жінки-добровольці будуть ставати на військовий облік призовників за власним бажанням.
"Ще раз: проходження базової військової підготовки для жінок буде тільки добровільним і після того, щоб ставили на військовий облік теж виключно добровільно […] Ніякої мобілізації жінок не буде", — написав Гончаренко.
Що передбачає новий закон?
Документ передбачає, що кожного року з 1 січня до 31 липня громадяни України чоловічої статі, яким у рік взяття на військовий облік виповнюється 17 років, беруться на облік призовників.
Згідно з чинним законодавством, взяття на військовий облік 17-річних юнаків передбачено щороку протягом січня-березня.
Призовники можуть стати на облік через застосунок "Резерв+" або особисто прибути до ТЦК та СП з поданням необхідних документів.
Водночас 17-річні громадяни, які не стали на військовий облік призовників у необхідний період, можуть стати на нього тільки після особистого прибуття до ТЦК.
Зеленський підписав закон про право на відстрочку від мобілізації для цивільних, які пройшли полон
Зауважимо, радник президента з питань комунікацій Дмитро Литвин заявив, що мобілізаційний вік до 18 років в Україні не планують знижувати. Його заява прозвучала на тлі паніки, що росте в соцмережах, через нібито наміри знизити поріг мобілізації, щоб на військову службу можна було призивати військовозобов'язаних, які досягли 18-річного віку.
Раніше Зеленський також уже відповідав на заклики партнерів мобілізувати у ЗСУ більше людей. Він наголошував, що зараз в Україні не повністю забезпечено належне озброєння у вже наявних бригадах.
Нагадаємо, Джейк Салліван заявляв, що Україні потрібно збільшити кількість живої сили на передовій, щоб зміцнити свої позиції за допомогою зброї, наданої Вашингтоном.
Що відомо про заклик до України знизити мобілізаційний вік до 18 років
Нагадаємо, як повідомлялось, Associated Press із посиланням на власне джерело повідомило, що адміністрація президента США Джо Байдена закликає Україну знизити мобілізаційний вік до 18 років, щоб швидко збільшити чисельність своєї армії.
Це необхідно, щоб допомогти розширити резерв чоловіків призовного віку. Чиновник сказав, що "чиста математика" ситуації, в якій зараз опинилась Україна, полягає в тому, що їй потрібні додаткові війська для боротьби.
За словами європейських чиновників, які побажали залишитися анонімними, український президент Володимир Зеленський також чує занепокоєння від союзників інших західних країн стосовно того, що Україна "має проблему з кількістю військ, а не з озброєнням".
Європейські союзники також підкреслили, що через нестачу людей незабаром Україна не зможе вести бойові дії в Курській області.
Варто додати, що Комітет Верховної Ради з нацбезпеки та оборони підтримав законопроєкт, який забороняє мобілізацію чоловіків віком від 18 до 25 років.