У чому проблема?
Люди часто роблять імпульсивні покупки, які згодом виявляються непотрібними. Водночас безпритульні тварини потребують постійної допомоги, а фінансування на їх утримання часто бракує.
Яке рішення?
Перетворити звичку купувати "одномоментні забаганки" на можливість креативно робити добро вирішили в UAnimals. У листопаді ця організація з порятунку тварин і довкілля створила онлайн-крамничку "Дуже хотілося", де "покупки" мають благодійний характер: тут можна придбати віртуальні товари, гроші з яких підуть на забезпечення корму, ліків та інших потреб для безпритульних тварин.
Яких результатів досягла за місяць ініціатива "Дуже хотілося", "Рубрика" розпитала в UAnimals.
Як це працює?
Ідея створити Крамницю виникла в UAnimals напередодні Чорної п'ятниці. В цей період зростає схильність людей купувати речі, навіть якщо ті через певний час їм не знадобляться.
"Ми вирішили показати, як люди можуть конвертувати своє бажання імпульсивних та часто непотрібних покупок в корисні справи. Під час створення ініціативи нам було важливо зробити так, аби кожен та кожна впізнали себе та через це пізнання й самоіронію купили щось з нашої крамнички", — говорить Ксенія Шепеленко PR-менеджерка організації з порятунку тварин та довкілля UAnimals.
Асортиментом крамниці "Дуже хотілося" стали речі, які люди найчастіше купують і далі, як правило, не користуються: навчальний онлайн курс, гантелі та спортивне приладдя для домашніх тренувань, блокнот-планер, блендер, пляшка для води, розмальовки-антистрес тощо. Гроші від "покупок" спрямують на порятунок життів тварин.
Ксенія Шепеленко розповідає, кожен "товар" у крамниці має реальний еквівалент чогось життєво необхідного для тварини. Наприклад:
У період новорічних свят на сайт крамниці додали нові товари: снігову кулю, гнома, шкарпетки для подарунків, електронні свічки. Надалі організація планує оновлювати асортимент крамниці та розширювати функціонал, аби людям було не лише цікаво, а й вони розуміли: їхня покупка, хоч і віртуальна, рятує життя.
А це точно працює?
"Ідея точно виправдала себе. Одразу після запуску Крамниці ми спостерігали великий відгук серед аудиторії, поширення новини на інформаційних майданчиках та миттєві продажі наших «речей»: у перший день люди купили 871 «товар» на понад 120 тисяч гривень. Надалі цей результат збільшився втричі, хоч і з меншою динамікою", — зазначають в UAnimals.
Станом на 7 січня 2025 року люди купили 2 368 речей на 297 тисяч гривень.
П'ятірка найпопулярніших "товарів" виглядає так:
За словами Ксенії Шепеленко, команда UAnimals не вибивається з загальної тенденції й також часто "шопінгує" у крамниці.
Поки що гроші, які принесла крамниця, не витрачали, оскільки вона з'явилася недавно.
"Як тільки ми матимемо достатню кількість куплених «товарів» та відповідну кількість запитів від притулків, волонтерів чи організацій, ми почнемо їх фінансувати", — коментує Ксенія Шепеленко.
Активістка пояснює, на що вистачить вже вторгованих коштів:
"Як й інші наші проєкти, крамниця непотрібних речей — це завжди можливість привернути увагу до порятунку тварин та їхніх потреб. Тому ми дуже тішимося, коли наші ініціативи знаходять відгук у людей, бо це не лише інструмент фандрайзингу, а й спосіб долучити нову аудиторію до зоозахисного руху й донести гуманні цінності до людей", — каже Ксенія Шепеленко.
Ще більше корисних рішень!
Як можна долучитися до підтримки UAnimals, окрім придбання товарів у крамниці?
UAnimals пропонує різні способи допомоги. На сайті організації у розділі "Підтримати" люди можуть обрати зручний спосіб:
Також UAnimals організовує евакуацію домашніх, диких та свійських тварин із зони бойових дій та із прифронтових районів — вивозить із небезпечних зон котів, собак, тигрів, левів, верблюдів, коней, корів, єнотів, вовків, віслюків, дикобразів, лемурів, овець… Ви можете купити віртуальний квиток, щоб взяти участь в евакуації разом із UAnimals. Гроші за "квиток" організація додає до суми збору, а ви отримаєте підтвердження, що долучаєтесь до порятунку тварин. Їхати в небезпечні місця не доведеться.
Квиток коштує 100 грн, придбати його можна тут.
"Рубрика" раніше повідомляла, що на Чорну п'ятницю UAnimals відкрили крамницю непотрібних речей, щоб підтримати соціальні ініціативи. У крамниці під назвою "Дуже хотілося" можна придбати віртуальні товари, яких люди спершу дуже прагнуть, а потім так і не використовують.
Нагадаємо, що понад 1700 сеансів каністерапії проведено за рік роботи спеціалізованого центру в Києві.
Уже у лютому цього року може відбутися наступне засідання у форматі "Рамштайн": країни-партнери вже погодили… Читати більше
Petcube, провідна українська компанія у сфері технологій для домашніх тварин, анонсувала новий продукт — Petcube… Читати більше
Збройні сили України 5 січня 2025 року розпочали обмежену бронетанкову контратаку проти російських військ у… Читати більше
Міністр оборони Сполучених Штатів Ллойд Остін під час підбиття підсумків 25-го засідання Контактної групи з… Читати більше
Протягом 2024 року російська Вікіпедія втратила значну частину аудиторії в Україні. У грудні її перегляди… Читати більше
Російські війська атакували Кривий Ріг трьома крилатими ракетами "Іскандер-К" вдень 9 січня, проте всі ракети… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.