ISW: війська рф все частіше застосовують БпЛА керовані через волоконно-оптичний кабель
російські військові дедалі частіше використовують для атак на позиції ЗСУ безпілотники, під'єднані до оптоволоконних кабелів. Ці дрони дозволяють російським військам ефективно обходити засоби радіоелектронної боротьби України.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на звіт американського Інституту вивчення війни (ISW).
Речник однієї з українських бригад 8 січня повідомив, що армія російської федерації ще не використовує оптоволоконні БпЛА систематично.
За його словами, такі дрони повільніші та менш маневрені за безпілотники з можливістю спостереження з висоти польоту, що робить їх більш уразливими для збиття зі стрілецької зброї.
А один із російських військових блогерів заявив, що війська рф першими успішно розробили та інтегрували оптоволоконні дрони в бойові операції в Україні.
Натомість він попередив, що ЗСУ теж незабаром розроблять подібні інновації. Тож російським військам доведеться розробити нові засоби для збиття українських оптоволоконних дронів.
Також аналітики Інституту вивчення війни у своєму звіті вказують на те, що російські війська все частіше використовують безпілотники, підключені до оптоволоконних кабелів, що дозволяє їм протидіяти засобам радіоелектронної боротьби (РЕБ) українських сил оборони.
Згідно з інформацією, отриманою від одного з речників української бригади, ці дрони застосовуються по всій лінії фронту.
Воїни ЗСУ продовжують нищити "невловимі" російські дрони: Zala, "Орлан-10" та SuperCam S350
Ключові висновки
- Українські війська в ніч з 7 на 8 січня завдали удару по російському державному нафтосховищу "Комбінат Кристал" поблизу Енгельса Саратовської області росії.
- 8 січня в окупованому Харцизьку Донецької області українські війська завдали удару по командному пункту 8-ї загальновійськової армії (ПВО) РФ (Південний військовий округ).
- російські війська наступали в Курській області, Торецьку та під Кураховим.
- російські війська все частіше використовують безпілотники, прикріплені до оптоволоконних кабелів в Україні.
Нагадаємо, в Україні успішно завершили етап випробувань лінійки дронів з оптоволоконним зв'язком, процес отримання коду НАТО наближається до завершення.
Своєю чергою Головне управління оборонних інновацій Міністерства оборони України провело тестування FPV-дронів, керованих через волоконно-оптичний кабель.Як повідомляють, показ провели для представників командувань видів, окремих родів військ (сил) Збройних сил України.
Також, Міністерство оборони України показало військовим та потенційним майбутнім операторам FPV дрони, керовані через волоконно-оптичний кабель. Начальник управління безпілотних авіаційних систем Головного управління інновацій Міноборони підполковник Євгеній Ткаченко повідомив, що більшість безпілотників, вже найближчим часом будуть постачатись для потреб Сил оборони України.
Нагадаємо, раніше повідомлялось, що німецька компанія HIGHCAT випробує на території України безпілотники, керування якими відбувається за допомогою котушок з оптоволокном, що дозволяє дрону ефективно працювати в умовах інтенсивного радіоелектронного впливу.
Також повідомлялось, що українські розробники створили новий безпілотник WarDog, який може вести розвідку в умовах складних рельєфів та під дією ворожого РЕБ.