fbpx
Сьогодні
15:57 09 Січ 2025

У Трампа заявили, що Гренландія має важливе значення для нацбезпеки США: в соцмережах відреагували

Номінований майбутнім президентом США Дональдом Трампом на посаду радника з національної безпеки конгресмен Майк Волтц заявив, що найбільший острів на планеті Гренландія, яка є автономною установчою країною в складі Королівства Данія, має важливе значення для національної безпеки США. Українці в соцмережах висловили свої думки стосовно заяв Трампа про Гренландію, Панамський канал та Канаду.

Про це  повідомляє Рубрика з посиланням на Reuters та соцмережі.

Цього тижня Трамп, який вступить на посаду президента США 20 січня, у своїх заявах щодо Гренландії не виключив можливість використання військових чи економічних дій для придбання цього арктичного острова, який належить Данії.

Нагадаємо також, під час свого першого президентського терміну Трамп пропонував Данії продати Гренландію, але Копенгаген відхилив цю ідею.

Нещодавно прем'єр-міністр Гренландії Муте Егеде також заявив, що острів – не продається. Крім того, ЄС закликав поважати суверенітет країн-членів союзу після заяв Трампа щодо Гренландії.

ЗМІ припускають, що відповідні висловлювання Трампа можуть бути викликані політикою протидії росії і Китаю.

Додамо, Гренландія, яка є частиною НАТО через членство Данії, розташована між Північно-Льодовитим та Атлантичним океаном між Європою та Північною Америкою, та є стратегічно важливою для армії США та її системи раннього попередження про балістичні ракети.

Заява Майка Волтца

Американський політик висловився про важливість Гренландії після слів Трампа напередодні про те, що Штати повинні взяти під контроль цей острів.

"Це стосується найважливіших корисних копалин. Це стосується природних ресурсів", – пояснив Волтц під час інтерв'ю Fox News після запитання про бажання майбутнього президента США придбати Гренландію.

За словами радника Трампа, йдеться "про те, що, оскільки полярні льоди відступають, китайці зараз запускають криголами й також просуваються туди".

"Отже, це нафта й газ, національна безпека", – сказав він.

Також Волтц висловися й про наміри росії "стати королем Арктики, з більш ніж 60 криголамами, деякі з них ядерні".

Реакція українців

На думку експерта Ради зовнішньої політики "Українська призма" Олександра Краєва за заявами обраного президента США Дональда Трампа стосовно Гренландії, Панами та Канади, що збоку виглядає безумством, стоїть абсолютно прагматична переговірна стратегія з цими країнами.

"Я достатньо спокійно сприймаю заяви Трампа і про Гренландію, і про Канаду, і про Панаму, і про застосування збройних сил, бо це та сама людина, яка каже, що ключова мета зовнішньої політики – скорочувати витрати, а зовнішньої безпекової політики – скорочувати залучення американських військових до міжнародних конфліктів. І ця ж людина каже, що "ні, ми хочемо ще три нових міжнародних конфлікти з мільярдними видатками, в яких американські військові не просто будуть тренувати місцевих, а будуть самі битися за якісь наші дивні інтереси", – сказав Краєв.

Він також нагадав, що саме Трамп ініціював збільшення витрат на НАТО з боку європейських партнерів. Тож, на думку Краєва, обраний президент США не може серйозно говорити про те, що "я обіцяв вам зекономити, що американські хлопці не будуть помирати в міжнародних війнах, але в моїх – ну, вибачайте, давайте покладемо пару десятків тисяч людей".

"Тому серйозно сприймати такі заяви Трампа не варто. Їх варто бачити у ширшому контексті того, що в кожному випадку йому зараз вести цілу серію переговорів – з Канадою про майже 500-відсоткові тарифи, з Панамою – про те, що він туди буде висилати мільйони (незаконних) мігрантів.

Гренландія для нього у перший термін стала певним каталізатором розмови про збільшення видатків на оборону. Тому, мені здається, що в кожному випадку за цим безумством, як воно зі сторони може виглядати, стоїть абсолютно прагматична переговірна стратегія", – зазначив експерт.

В соцмережах користувачі також відреагували на заяви президента США. Українці з гумором віднеслися до новин про "захоплення" Гренландії та інших заяв новообраного президента США.

Підприємець та викладач Києво-Могилянської бізнес-школи Валерій Пекар запропонував "Гренландію продавати Австралії, Тайвань продати Євросоюзу, а Аляску продати Канаді".

"Пропоную Гренландію продати Австралії (вони вміють екологічно видобувати), Тайвань продати Євросоюзу (всім буде вигідно), штат Джорджія продати Сакартвело (все одно назва однакова, а так хоч не плутатимуть), Аляску продати Канаді (бо поруч), архіпелаг Нова Земля продати Ізраїлю (навіщо? — Не знаю, там щось придумають).

І я ще не вирішив, який із районів Москви продати Таджикистану. А Крим — це Україна", — написав він у своїй публікації.

Громадський діяч Сергій Кошман жартома припустив, що "якщо Трамп нападе на Гренландію, НАТО застосує 9 ¾ статтю". В іншому своєму пості Кошман написав:

"Ще тиждень у такому дусі, і громадська думка в США буде вважати гренландський екстремізм найбільшою загрозою для безпеки людства, що потребує негайного вирішення. Путін запропонує допомогу США у боротьбі проти гренландського тероризму. Створять робочу групу. Іран приєднається".

Журналіст Денис Казанський вирішив "підкинути" Дональду Трампу кілька ідей. Серед іншого він написав, що "Канада це штучна держава", і що "Канаду створили у Британському Генштабі".

Нагадаємо, прем'єр-міністр Гренландії Муте Егеде під час новорічної промови заявив про своє прагнення незалежності від Данії. Зараз арктичний острів є автономною самоврядною територією у складі Данії.

Окрім того, прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що немає жодного шансу на те, що Канада ввійде до складу Сполучених Штатів Америки.

Також повідомлялось, що новобраний президент Сполучених Штатів Дональд Трамп пригрозив повернути під контроль Вашингтона Панамський канал у випадку, якщо транзитні тарифи для американських суден не будуть знижені.

Рубрика:
Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: