Про це пишуть Teraz.sk із посиланням на слова Фіцо у Брюсселі після переговорів із посадовцями Європейської комісії 9 січня, цитує "Радіо Свобода".
Як заявив прем'єр, Словаччина може:
Також він зазначив, що на політичному рівні країна може використати право вето на низку рішень в Європейському Союзі. Однак, зазначив Фіцо, Словаччина піде на такі кроки тільки в тому випадку, якщо у неї "не буде іншого виходу".
Він сказав, що його погрози – це можливість показати, як повинен поводитися лідер суверенної країни.
Фіцо також оголосив, що негайно створюється група для обговорення наслідків припинення транзиту російського газу через Україну, до якої увійдуть представники Словаччини, Європейської комісії та України.
"Це серйозна проблема, і комісар з питань енергетики Дан Йоргенсен знає про неї", – заявив словацький прем'єр.
Окремо він високо оцінив "конструктивні переговори", що відбулися в четвер, 9 січня, з Єврокомісією, яка, за його словами, дуже зацікавлена у вирішенні цієї проблеми.
Окрім того, Фіцо розповів про ідею зробити російський газ словацьким на кордоні з Україною, щоб та, мовляв, транспортувала вже не російське паливо. Подібне раніше пропонувала Угорщина.
"Дочірня компанія купувала б газ на українсько-російському кордоні, а потім транзитна Україна вже мала б словацький газ, а не російський чи будь-який інший. Були підготовлені моделі співпраці", сказав він.
Українського президента Володимира Зеленського словацький прем'єр звинуватив у "політичних забаганках" і пригрозив Україні "жорсткими взаємними заходами".
Зазначимо, що військову допомогу Україні Словаччина припинила після того, як партія Фіцо прийшла до влади. Тоді Фіцо обіцяв не відправляти Україні "жодної кулі".
"Якщо при цьому він (Зеленський — ред.) простягає до ЄС руку і просить мільярди, — може статися, що деякі політики в Євросоюзі скажуть "ні" там, де потрібна одностайність", — заявив він.
Транзит газу рф через Україну
Контракт "Нафтогазу" з "Газпромом" від 2019 року передбачав транспортування 40 мільярдів кубометрів газу на рік.
Володимир Зеленський ще в грудні заявляв, що Україна не збирається продовжувати договір з росією щодо транзиту газу, термін якого закінчується 1 січня 2025 року.
Це викликало обурення у Словаччині. Словацький прем'єр-міністр Роберт Фіцо особисто приїжджав до Києва, щоб переконати український уряд продовжити контракт.
Один з аргументів Фіцо полягав у тому, що якщо Україна "хоче зберегти інфраструктуру, то вона повинна її використовувати". Крім того, він наголошував, що від транзиту виграють обидві країни, адже Словаччина заплатить Україні транзитні збори.
Премʼєр-міністр Словаччини навіть звернувся до лідерів Європейського Союзу через те, що з січня 2025 року Україна не забезпечуватиме транзит газу через свою територію.
Проте, 1 січня, в інтересах національної безпеки зупинили транспортування російського природного газу територією України.
Українські розробники працюють над революційним AI-застосунком, який допоможе дітям, що не можуть говорити, висловлювати свої… Читати більше
Уже у лютому цього року може відбутися наступне засідання у форматі "Рамштайн": країни-партнери вже погодили… Читати більше
Petcube, провідна українська компанія у сфері технологій для домашніх тварин, анонсувала новий продукт — Petcube… Читати більше
Ви коли-небудь замислювались, чому деякі інтер'єри виглядають бездоганно організованими, ніби зійшли зі сторінок глянцевого журналу?… Читати більше
В погоне за передовыми технологиями не каждый готов выложить внушительную сумму за новенький смартфон от… Читати більше
Збройні сили України 5 січня 2025 року розпочали обмежену бронетанкову контратаку проти російських військ у… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.