fbpx
Сьогодні
10:59 08 Січ 2025

З початку 2024 року майже 30 тисяч українців отримали статус зниклих безвісти, – уповноважений

English version here

Фото: suspilne.media

З початку 2024 року майже 30 тисяч українців отримали статус зниклих безвісти. У реєстрі зниклих за особливих обставин наразі понад 71 тисяча записів, до яких входять як військові, так і цивільні.

Про це розповів уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Артур Добросердов у коментарі "УП".

Як зауважив посадовець, конкретні дані про військових залишаються засекреченими.

"Раз на місяць ми зводимо статистику зниклих безвісти по регіонах – за місцем реєстрації особи, яка зникла безвісти. За даними станом на кінець грудня 2024 року на першому місці – Донецька, далі Дніпропетровська і Харківська області", зазначив Добросердов.

За словами уповноваженого з питань зниклих безвісти Олега Добросердова, загалом у розшуку досі перебувають 59 тисяч осіб, з яких лише 7,5 тисяч підтверджені Міжнародним Комітетом Червоного Хреста як полонені.

Станом на 1 січня 2025 року розшук 9255 осіб було припинено, з них:

  • 3923 знайдені живими,
  • 5332 особи ідентифіковані серед загиблих.

У реєстрі також нараховується понад 3,2 тисячі записів про неідентифіковані тіла.

зниклі безвісти

Інфографіка Андрія Калістратенка, УП

Добросердов зазначив, що щомісяця, а іноді й частіше, проводиться репатріація тіл. Україна передає росії тіла загиблих окупантів і отримує тіла своїх захисників. Загалом вдалося повернути 5,5 тисяч тіл українців.

"Кожного місяця, а іноді двічі на місяць, відбувається репатріація тіл. Ми передаємо тіла окупантів росії й отримуємо тіла наших захисників. Ця процедура відбувається стабільно, без великих перерв. Відповідно певні пошукові роботи з тієї сторони відбуваються. Вони повертають тіла. На сьогодні нам вдалося повернути 5,5 тисяч тіл", повідомив посадовець.

Раніше Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець зазначав, що 10 років рф не надає жодної інформації про цивільних заручників.

Він додав, що українська влада неодноразово використовувала свої канали комунікації з російською стороною, зокрема, особисто він мав контакти із російською омбудсменкою Тетяною Москальковою, під час яких вони порушували питання щодо цивільних.

"На жаль, результату як такого у нас немає. Саме тому, що ми не можемо отримувати будь-яку інформацію від РФ, у нас немає точної кількості тих, кого незаконно утримує країна-агресор", – сказав Лубінець.

За його словами, скільки українській владі треба час для повернення усіх цивільних, які знаходяться у російському полоні, ніхто не може сказати навіть теоретично, бо зараз немає інструментарію, як це робити.

Нагадаємо в травні цього року в Україні запустили Єдиний реєстр зниклих безвісти, який розробило Міністерства внутрішніх справ спільно з уповноваженим зі зниклих безвісти та іншими відомствами.

Так, у реєстрі зібрані та централізовані дані щодо зниклих безвісти:

  • ПІБ особи,
  • місце та дата народження,
  • сімейний стан,
  • місце проживання,
  • територія, на якій відбулося зникнення,
  • обставини та час зникнення,
  • прикмети особи.

До реєстру також вносять дані про наявність чи відсутність рішення суду про визнання осіб безвісно відсутніми або оголошення померлими, а також іншу інформацію, яка сприятиме розшуку особи.

Також повідомлялось, що в кожному регіоні запроваджена інституція Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, де працюють помічники, психологи, юристи.

Окрім того, "Рубрика" розповідала, як у селищі на Рівненщині створили консультаційний пункт для родин, що розшукують своїх безвісти зниклих рідних.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: