Міноборони запровадило нові стандарти домедичної підготовки для військовослужбовців

Міністерство оборони України запровадило два нових стандарти, спрямованих на підвищення рівня компетентності військовослужбовців у наданні домедичної допомоги в бойових і екстремальних умовах.

Про це пише Рубрика, посилаючись на оборонне відомство.

Яке рішення?

"Ми формували нові стандарти з урахуванням унікального бойового досвіду наших медиків та бійців, здобутого у боротьбі з російською агресією, та стандартів країн-партнерів. Завдяки впровадженню Міноборони такої практики, військовослужбовці отримають більше актуальних практичних знань та навичок, які допоможуть рятувати життя на полі бою", – зазначила директор Департаменту охорони здоров'я Міноборони Оксана Сухорукова. 

Як зазначають у міністерстві, документ включає два основні стандарти, які мають підвищити рівень компетентності бійців у наданні допомоги в бойових та екстремальних умовах.

Як це працює?

Типовий стандарт підготовки з домедичної допомоги: цей стандарт орієнтований на базовий військовий вишкіл. Він охоплює знання та навички для допомоги при:

  • критичних кровотечах;
  • порушеннях дихання;
  • травмах грудної клітки, голови, очей;
  • опіках і переломах.

Крім того, він включає методи запобігання гіпотермії, правила евакуації постраждалих і використання індивідуальних медичних наборів.

Типовий стандарт підготовки з домедичної допомоги розширеного базового рівня: цей стандарт розрахований на стрільців-санітарів, сержантський і офіцерський склад. Він доповнює базову підготовку та зосереджується на:

  • наданні допомоги у складних умовах;
  • переміщенні постраждалих до укриття;
  • забезпеченні дихальних шляхів і підтримці кровообігу;
  • особливостях евакуації.

Як додали у відомстві, навчання за обома стандартами передбачає формат лекцій із мультимедійним супроводом, практичні заняття у малих групах та симуляційних занять у польових умовах з імітацією бойової обстановки.

Сертифіковані інструктори мають використовувати інформативно-доказовий та пояснювально-ілюстративний методи, а також інтерактивні засоби, включаючи комп'ютерну техніку та навчальні мобільні застосунки.

Оцінювання знань та навичок здійснюватиметься за допомогою спеціальних листів, що поєднують теоретичні питання та практичні завдання. Військовослужбовці, які продемонструють високий потенціал, можуть бути рекомендовані для подальшої фахової підготовки за медичними військово-обліковими спеціальностями.

Нагадаємо, що в Україні розробили застосунок для навчання тактичної медицини та домедичної допомоги. Додаток буде корисний як військовим, так і цивільним. Також "Рубрика" запитала бойових медиків про ефективність застосунку — читайте далі у нашому матеріалі.

Свіжі дописи

  • Новини

Українські десантники показали, як проходив новий наступ в Курській області

Командування Десантно-штурмових військ ЗСУ оприлюднило відео нових наступальних дій Сил оборони у Курській області російської… Читати більше

Tuesday February 11th, 2025
  • Новини

Донька спецпредставника Келлога допомагає пораненим бійцям, які воювали за Україну

Донька спецпредставника Трампа з питань України Кіта Келлога — є президенткою благодійного фонду, що допомагає… Читати більше

Tuesday February 11th, 2025
  • Новини

У Конгресі Сполучених Штатів пропонують відновити лендліз для України

Член Палати представників Сполучених Штатів Америки від Республіканської партії Джо Вілсон оголосив, що ініціює законопроєкт… Читати більше

Tuesday February 11th, 2025
  • Новини

У рф поскаржилися на атаку 40 БпЛА: під прицілом був у Саратовський НПЗ, вибухи лунали над Енгельсом

Уночі, 11 лютого, протиповітряна оборона росії нібито збила 40 українських дронів. Росіяни поскаржилися, що дрони… Читати більше

Tuesday February 11th, 2025
  • Новини

Генштаб: На Покровському напрямку ЗСУ зупинили 47 штурмів окупантів, на Курському плацдармі – 27

На фронті минулої доби, 10 лютого, було зафіксовано 139 бойових зіткнень Сил оборони України з… Читати більше

Tuesday February 11th, 2025
  • Новини

Окупанти завдали удару по Україні крилатими ракетами: дев’ять населених пунктів Полтавщини – без газопостачання

На ранок 11 лютого російсько-окупаційні війська вчергове атакували Україну крилатими ракетами та безпілотниками, внаслідок чого… Читати більше

Tuesday February 11th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.