Фото: Скриншот з відео
Як повідомляє видання, у другій половині року кількість атак суттєво зменшилася, особливо у вересні та жовтні.
Зазначають, що найчастіше страждали від атак НПЗ: за рік на них здійснено не менше 31 атаки, що часто призводило до тривалого ремонту пошкоджених об'єктів.
Одним із найбільших інцидентів наприкінці 2024 року стала атака дронів на Новошахтинський НПЗ, яка спричинила масштабну пожежу. Цей завод, розташований неподалік українського кордону, відігравав ключову роль у забезпеченні російської військової техніки паливом. У 2024 році його роботу зупиняли щонайменше тричі, і поки невідомо, чи відновлено виробництво після останньої атаки.
Російська служба Бі-бі-сі звертає увагу, що протягом року стратегія атак на нафтову інфраструктуру рф зазнала змін. З весни фокус змістився на об'єкти, які забезпечують:
Фото: ВВС
Зауважимо, у квітні глава Пентагону Ллойд Остін зазначив, що удари по російських НПЗ можуть вплинути на світову енергетичну ситуацію. У другій половині року кількість атак знизилася, що, за припущеннями видання, пов'язано з небажанням США підтримувати удари по нафтовій інфраструктурі.
За підрахунками Бі-бі-сі:
Щонайменше 64 атаки спричинили пожежі.
Нагадаємо, що у Саратовській області рф у ніч на 8 січня місто невідомі безпілотники атакували Енгельс. Попередньо, вони поцілили в нафтосховище та уразили комбінат "Кристал" Росрезерву.
У Генштабі підкреслили, що нафтобаза забезпечувала паливом військовий аеродром "Енгельс-2", де базується стратегічна авіація росії.
Удари по НПЗ росії та позиція США
Нагадаємо, останнім часом на російських нафтопереробних заводах все частіше лунають вибухи. Росіяни скаржаться на атаки безпілотників.
За такими ударами стоять українські захисники. Вони вже атакували НПЗ у низці регіонів, у тому числі в Татарстані, який знаходиться за понад тисячу кілометрів від кордону з нашою країною.
Додамо, нещодавно видання Financial Times написало про те, що США закликали Україну припинити удари по російських НПЗ. У Вашингтоні стурбовані можливим зростанням цін на бензин у рік президентських виборів, що може вплинути на рейтинги президента Джо Байдена.
Наприкінці березня президент Володимир Зеленський заявив, що Штати "не позитивно" відреагували на удари по російських НПЗ. Проте обмежити Україну у використанні озброєння власного виробництва Білий дім не може.
Пізніше, 9 квітня, міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що подібні атаки можуть вплинути на світову ситуацію у сфері енергетики. Він також порадив Україні зосередитись на інших цілях. При цьому помічниця Остіна Селеста Валландер прямо назвала російські НПЗ "цивільними цілями".
За словами радника керівника Офісу президента Михайла Подоляка, Україна продовжуватиме знищувати російські нафтопереробні заводи, позаяк наші військові мають атакувати об'єкти, які забезпечують війну.
Контррозвідка Служби безпеки та НАБУ викрили схему привласнення бюджетних коштів на колишньому держпідприємстві концерну «Укроборонпром»… Читати більше
Президент Володимир Зеленський у зв'язку з рішенням уряду США припинити фінансування USAID заявив, що Україна… Читати більше
11 лютого відбулася телефонна розмова прем’єр-міністрів України та Албанії Дениса Шмигаля й Еді Рама. Сторони… Читати більше
Анімаційний фільм «Я померла в Ірпені» (I Died in Irpin) режисерки Анастасії Фалілеєвої здобув нагороду… Читати більше
Окупанти скинули дві керовані авіаційні бомби на цивільну інфраструктуру Краснопільської громади Сумського району. Про це повідомили МВС та Офіс генпрокурора, пише… Читати більше
Приятные сюрпризы и внимание важны для каждого, поэтому важно напомнить любимому человеку о своих чувствах… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.