Узбецька авіакомпанія заявила про скорочення рейсів до рф
Узбецька авіакомпанія Qanot Sharq заявила про скорочення кількості рейсів до російських міст Москва і Санкт-Петербург з 20 січня по 6 березня.
Про це повідомляє Радіо Свобода, пише Рубрика.
Авіаперевізник пояснив своє рішення «необхідністю планового техобслуговування літаків Airbus A320».
У компанії повідомили, що частину рейсів до Москви (аеропорт Домодєдово) буде призупинено з Ташкента, Самарканда, Бухари, Намангана і Фергани, та до Санкт-Петербурга (аеропорт Пулково) – із Самарканда і Намангана.
Також з 22 січня до 5 березня будуть скасовані деякі рейси між Ташкентом і Самаркандом.
Раніше кілька авіакомпаній різних країн призупинили рейси в росію на тлі розслідування катастрофи пасажирського Embraer 190 «Азербайджанських авіаліній» (AZAL).
Що відомо про авіатрощу літака
Нагадаємо, 25 грудня літак Embraer, що прямував із Баку до російського Грозного, упав поблизу казахстанського Актау. Як повідомляють інформаційні агенції, лайнер подав сигнал надзвичайної ситуації, коли був над Каспійським морем.
В авіакатастрофі загинули 38 людей. Але також є й ті, хто вижив. За даними МНС Казахстану, їх 29.
Президент Азербайджану 29 грудня зробив офіційну заяву щодо літака, який розбився в Актау: його атакували з землі.
Нагадаємо, путін уже говорив з Алієвим напередодні. Тоді він попросив вибачення через авіатрощу літака, але не сказав про те, що по борту могла вдарити російська ракета. Ця розмова сталася на четвертий день після падіння літака.
Згодом російський диктатор знову зателефонував глава рф володимир путін. Він перепросив за те, що катастрофа сталася в повітряному просторі російської федерації.
Тим часом російське видання ASTRA звернуло увагу, що пропагандисти вже стали поширювати наратив про те, що авіакатастрофа в Актау — це нібито провокація з боку України. Так, ведучий телеканалу "россия 1" Дмитро Кисельов назвав трагедію "тероризмом України".
А заступник голови комітету Держдуми рф у справах СНД та євразійської інтеграції Віктор Водолацький закликав Ільхама Алієва звернутися до Ради безпеки ООН, щоб "дати оцінку дії терористів на чолі з [президентом України Володимиром] Зеленським".
Нагадаємо, 28 грудня Володимир Зеленський зателефонував своєму азербайджанському колезі Ільхаму Алієву, висловивши співчуття через авіатрощу літака Azerbaijan Airlines. У розмові з лідером Азербайджану український президент відзначив героїзм екіпажу, який витягнув літак на територію Казахстану, врятувавши 29 людей.