Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на Суспільне.
Прокурор Яків Слісаренко просив суд продовжити Шевченку тримання під вартою, без права внесення застави. Він вважає, нардеп може переховуватись від слідства.
Також, за словами сторони обвинувачення, в ході досудового розслідування з моменту взяття Шевченка під варту, встановлено, що окремі відеозаписи, що були розміщені на YouTube й були взятими за основу доказів у держзраді — були знищені.
"В разі обрання мʼякого або більш альтернативного запобіжного заходу, він може переховуватися за межами України", — вважає Слісаренко.
Адвокат нардепа сказав, що немає доказів, що канал на YouTube, з якого видалили записи може належати його підзахисному. Й запевняв суд, що також немає доказів і щодо ризиків, які перелічив прокурор. Захисник нардепа просив застосувати не повʼязаний з триманням під вартою запобіжний захід, зокрема домашній арешт, або ж взяття його на поруки.
Про взяття на поруки суд просили нардепи від депутатської групи "Відновлення України" (утворилась після заборони в Україні партії ОПЗЖ), Антоніна Славицька та Анатолій Бурміч. Вони наголошували, що знають Шевченка, як патріота у контексті його відношення до "агресора", й мовляв, він нікуди "не подінеться і не втече". Нардепи запевняли, що готові відповідати за нього.
Сам Шевченко назвав справу проти нього "політичним замовленням". За його словами, відеозаписи за його участі виставляли інші люди, а він просто висловлював в них свою думку. Нардеп також заявив, що втікати з України йому "не вигідно".
Вислухавши доводи сторін суд прийняв рішення продовжити тримання підозрюваного під вартою до 7 березня 2025 року. Після оголошення рішення Шевченко сказав, що "нічого іншого і не очікував".
Що відомо про справу Шевченка
Народного депутата, який раніше входив до фракції "Слуга народу", запідозрили в систематичній інформаційно-підривній діяльності в інтересах росії. За даними слідства, він розповсюджував фейки роспропаганди щодо подій в Україні, командування Сил оборони та настрої серед українців.
Для поширення російських наративів Шевченко використовував власні канали у YouTube і Telegram, а також ефіри в українських та ворожих ЗМІ.
Окрім цього, як встановили правоохоронці, Шевченко до та після повномасштабного російського вторгнення відвідував Білорусь та налагодив "схеми" для закупівлі для підконтрольних йому компаній електроенергії та аміачних добрив за "знижкою".
Шевченку повідомили про підозру в держзраді після того, як він закликав почати «діалог» з росією. Слідчі зазначили: експертиза заяв депутата показала, що той почав завдавати шкоду обороноздатності та інформаційній безпеці України ще до початку повномасштабного вторгнення рф.
Окрім того, Шевченко неодноразово їздив до Білорусі, де зустрічався з самопроголошеним президентом Олександром Лукашенком. А його близькі родичі, за даними слідства, вели активний бізнес з представниками Білорусі.
Сам Шевченко перед засіданням сказав журналістам, що не визнає вини. І натякав, що порушена кримінальна справа — це нібито політичний тиск. Також він назвав Лукашенка ворогом.
Північнокорейські самохідні артилерійські установки M1989 Koksan, які мають значну дальність стрільби, вперше були помічені на… Читати більше
Міністерство оборони України запровадило два нових стандарти, спрямованих на підвищення рівня компетентності військовослужбовців у наданні… Читати більше
За 2024 рік нафтопереробні заводи (НПЗ) і паливні бази на території росії та окупованих територіях… Читати більше
У Київському метрополітені триває підготовка нових машиністів і машиністок. Наразі слухачі завершують 17-тижневий курс теоретичного… Читати більше
8 січня президент України Володимир Зеленський підписав указ про День армійської авіації Сухопутних військ Збройних… Читати більше
Перші ліки на основі медичного канабісу пройшли реєстрацію в Україні: вони можуть зʼявитися в українських… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.