fbpx
Сьогодні
19:24 07 Січ 2025

Скільки українців наразі довіряють Зеленському: результати опитування КМІС

Фото: Офіс Президента

На початку 2024 року рівень довіри Президенту України Володимиру Зеленському становив 64%, однак до кінця року цей показник впав на 12% — до 52%.

Про це свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), цитує Рубрика.

Станом на грудень 2024 року більш ніж половина українців (52%) довіряли Зеленському, 39% — не довіряли. Ще 9% не могли визначитися зі своїм ставленням.

При цьому соціологи нагадали, що наприкінці 2023 року 77% українців довіряли Президенту. До лютого 2024 року довіра знизилася до 64%, до травня – до 59% (водночас частка тих, хто не довіряє, зросла за цей період із 22% до 36%). До жовтня ситуація стабілізувалася, проте між жовтнем і груднем 2024 року рівень довіри знизився.

«Хоча показники довіри за рік погіршилися, проте баланс довіри-недовіри лишається позитивним – +13%», – вказують у КМІС.

Згідно з дослідженням, у всіх регіонах України ситуація з довірою до президента досить подібна, а баланс довіри-недовіри — позитивний.

Найкращі показники довіри до Зеленського у західних та центральних областях — там баланс довіри-недовіри до президента тримається на рівні +27% та +13% відповідно.

Водночас у південних та східних областях показники довіри також досить високі, але трохи нижчі, і баланс довіри-недовіри в цих регіонах близький до 0.

Фахівці КМІС стверджують, що довіра президенту значно сильніше пов'язана не з регіоном проживання, а з рівнем оптимізму. Так, серед песимістів 57% не довіряють Зеленському, а довіряють — 31%. Натомість серед оптимістів 67% довіряють главі держави, а 26% не довіряють йому.

Про опитування

Опитування проведено упродовж 2-17 грудня 2024 року методом телефонних інтерв'ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Опитано 2000 респондентів віком від 18 років, які проживали у підконтрольних уряду України регіонах.

Статистична похибка вибірки близько 1000 респондентів (оскільки на кожний із варіантів запитання про довіру відповідала половина респондентів) не перевищувала 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% для показників, близьких до 25%, 2,5% – для показників, близьких до 10%, 1,8% – для показників, близьких до 5%.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: