Про це повідомляє російський науково-екологічний центр порятунку дельфінів "Дельфа" та видання "Агентство" з посиланням на еколога Георгія Каваносяна.
Станом на 4 січня мазут досягнув узбережжя популярних курортів Криму: Феодосії, Алушти, Судака та мису Такіль. Також він поширився від Партеніту до Судака.
Як зауважив Каваносян, на супутникових зображеннях, імовірно, видно саме поверхневе забруднення на цих ділянках. Чи є мазут у районі цих курортів і на глибині — наразі незрозуміло.
Адже мазут марки М100 взимку твердне та опускається на дно. Очікується, що влітку він почне підійматися на поверхню, коли температура води прогріється до +25°C. Адже глибина прибережної території біля Анапи та південної частини Керченського півострова не досягає 20 метрів.
Зоозахисники кажуть, що найближчими місяцями кількість викидів китоподібних може збільшитись. Наразі для них організовують стаціонари, щоб надавати тривалу допомогу.
Окрім того, екологи організували моніторинг у морі живих дельфінів — спостерігають за їхньою поведінкою та мазутними забрудненнями, яких в морі багато. За словами зоозахисників, є протяжні ділянки, де мазут плаває грудками в товщі води, а нафтова плівка — на поверхні.
Міністр екології Світлана Гринчук підтвердила масштаб розливу нафтопродуктів і забруднення південного узбережжя Криму. Як повідомили очільниця відомства, на знімках супутника Sentinel-1 від 31 грудня було зафіксовано нафтові плями:
Значна кількість мазуту досягла південного узбережжя Криму. Окрім китоподібних, є інформація про постраждалих птахів у містах Коктебель, Алушта, Гурзуф та в районі Анапи.
Також Світлана Гринчук повідомила, що загалом за майже три роки повномасштабного вторгнення рф в Україну вже зафіксовано понад 7100 випадків завдання шкоди довкіллю. Сума збитків перевищує 3 трлн грн.
Що відомо про аварію російських танкерів
Нагадаємо, що через погані погодні умови у Чорному морі поблизу Керченської протоки зазнали пошкоджень два російських танкери — "Волгонефть-212" та "Волгонефть-239". Причиною аварії також став сильний шторм. На обох танкерах сумарно було 27 людей. На борту одного судна перебуває 13 членів екіпажу, на борту іншого – 14.
Як стверджують російські ресурси, судно "Волгонефть-212" зламалося навпіл через великі хвилі. Тому мазут, який був в танкері, почав потрапляти в море, а сам корабель з екіпажем на борту почав йти на дно. Як стало відомо згодом, через годину шторм підбив "Волгонефть-239", він також почав тонути.
Своєю чергою Greenpeace після аварії двох російських танкерів в Чорному морі попередила про катастрофу.
Російські війська атакували Кривий Ріг трьома крилатими ракетами "Іскандер-К" вдень 9 січня, проте всі ракети… Читати більше
Заступниця Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй Нада аль-Нашіф представила в Женеві оновлену доповідь Ради з… Читати більше
Канада планує виділити 440 млн канадських доларів (приблизно 330 млн дол. США) на підтримку України.… Читати більше
Увечері 9 січня президент Володимир Зеленський прибув до Італії, де запланована зустріч з прем'єр-міністеркою країни… Читати більше
Коаліція із закупівлі безпілотників для України анонсувала постачання 30 000 дронів. Про це повідомило британське Міністерство оборони.… Читати більше
У Курській області 47-ма окрема механізована бригада "Маґура" відбила масований штурм російських військ разом із… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.