fbpx
Сьогодні
Ексклюзив 12:59 07 Січ 2025

Українські компанії зможуть навчитися, як впровадити інклюзивні практики у свої організації

English version here

В Україні створили онлайн проєкт, де зібрані поради від експертів зі створення доступного робочого середовища для ветеранів і ветеранок. 

Про це пише Рубрика.

У чому проблема?

85% опитуваних українців вважають, що ветеранам важко повернутися й адаптуватися до цивільного життя — такі результати соціологічного дослідження від Women in tech (WiT). У п'ятірці основних проблем — втрата роботи чи проблема з працевлаштуванням.

Водночас не всі українські компанії знають, як допомогти ветеранам і ветеранкам інтегруватися у нових умовах. Їх зупиняє нерозуміння психології ветеранів, їхніх потреб та брак знань, як зробити робоче місце доступним.

"Коли ми давали запити компаніям стосовно того, які практики в них уже впроваджені, зрозуміли, що у них немає структурованої інформації про те, як проводити інтерв'ю з ветеранами; як має відбуватися рекрутинг; що коректно питати, а що ні; як має відбуватися онбординг; як спілкуватися з колегами. Тобто у більшості компаній не було досвіду набору ветеранів", — пояснює Анна Панченко, менеджерка проєкту WiT. 

Яке рішення?

Організація WiT створила безплатний проєкт "Платформа інклюзії в українському бізнесі", метою якого є навчити охочих, як покращити робоче середовище і зробити його доступним і практичним для всіх.

Головна сторінка платформи

Головна сторінка платформи

Платформа містить два блоки: навчання представників українського бізнесу та експертні поради ветеранам у пошуках роботи. 

Анна Панченко вважає, хоч український бізнес наразі недостатньо інклюзивний, але ці практики потрібно впроваджувати, щоб допомогти ветеранам швидше і простіше повернутися у робоче середовище. 

Як це працює?

У навчальних сесіях для бізнесу зібрані поради про те, як правильно комунікувати з колегами; що потрібно, аби зробити офіс інклюзивним; як покращити культуру компанії та навчити свою команду інклюзивності тощо.

Навчальні сесії на платформі

Навчальні сесії на платформі

Також платформа пропонує лекції та воркшопи для ветеранів: інтерв'ю з психологом; практичні рекомендації для проходження співбесіди та поради для адаптації до нового робочого середовища. 

"Якщо у людини немає досвіду проходження співбесіди, їй надзвичайно важко. В одному інтерв'ю нам ветеран сказав, що він «не вміє себе продавати». Що його питають, які в нього сильні сторони, а він не знає, як це розповісти, проаналізувати. Наша експертка якраз допомагала йому з цим", — говорить Анна. 

Серед запрошених експертів:

  • Ольга Новикова, СЕО компанії MoreThan, яка спеціалізується на розробці інклюзивних практик для компаній; 
  • військовий психолог Володимир Галащук, який розповів про психологію військових та доречну комунікацію;
  • Карл Плеснер, міжнародний спеціаліст із відновлення соціальних зв'язків після деструктивних подій;
  • цивільний психолог Артем Доронін, який розповів про особливості взаємодії з цивільними колегами;
  • та багато інших спеціалістів, які мають експертизу у рекрутингу, роботі з персоналом та психології. 

Надалі команда планує розширювати платформу та додати можливість публікувати вакансії для ветеранів. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: