fbpx
Сьогодні
16:19 06 Січ 2025

У Лукашенка заперечують, що він просив вибачення у Зеленського за співучасть у війні проти України

Фото: Офіс президента

Лідер Білорусі Олександр Лукашенко не вибачався перед Зеленським у перші дні повномасштабного російського вторгнення за співучасть у війні проти України.

Про це у коментарі російському "РБК" заявила прессекретарка невизнаного низкою країн білоруського президента Наталія Ейсмонт, пише Рубрика.

«Жодних вибачень президент Білорусі у Зеленського не просив з тієї простої причини, що перепрошувати нам нема за що», — сказала речниця.

Вона підтвердила, що політики у перші дні повномасштабного вторгнення дійсно говорили телефоном, але, за її словами, ця розмова відбулась виключно завдяки "емоційній реакції" молодшого сина Лукашенка Миколи, який нібито мав "особисті контакти" Зеленського.

"У чому була суть тієї розмови: наш президент (Лукашенко — ред.) насамперед говорив про те, що конфлікт спалахнув на території України, на території Зеленського, і саме йому з часом доведеться більше, ніж комусь відповідати за загибель людей. Саме тому наш президент закликав сісти за стіл переговорів, що було зроблено: 3 раунди переговорів у Білорусі та потім у Стамбулі", — сказала Ейсмонт.

Вона категорично відкинула заяву Володимира Зеленського, що Лукашенко вибачався перед ним за співучасть Білорусі у повномасштабному вторгненні росії в Україну.

Що передувало?

Напередодні Президент України Володимир Зеленський у подкасті американському журналісту українського походження Лексу Фрідману заявив, що Олександр Лукашенко у перші дні повномасштабної війни просив вибачення за співучасть Білорусі й що це "не він" запускав боєприпаси та поклав усю провину на очільника Кремля володимира путіна.

За словами Зеленського, Лукашенко стверджував, що намагався відмовити путіна від нападу на Україну, а українську сторону переконував, що «не можна воювати з росіянами».

Потім, за словами Зеленського, Лукашенко запропонував Україні у відповідь вдарити по Мозирському нафтопереробному заводу в Білорусі.

Нагадаємо, Білорусь не відправляла до України власних військ, але надала свою територію для російських військ, які здійснюють обстріли України; приймала на лікування військових рф; проводила спільні з росією військові навчання.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: