Фото: Суспільне Новини/Ліля Гончарук
Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на Суспільне.
Прокурор Микола Шелест просив суд продовжити Гнєзділову запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 15 березня, без права внесення застави. Зокрема він вважає, що військовослужбовець може переховуватися від слідства та суду.
Своєю чергою адвокатка Гнезділова, Анастасія Бурковська просила суд пом'якшити запобіжний захід, зокрема, замінити тримання під вартою на домашній арешт.
Сам Гнезділов заявив, що нагадав судді про свою згоду на повернення до військової частини, у якій, за його словами, дали згоду на його повернення на службу.
"Ми спершу отримали згоду на повернення. Тепер чомусь ми отримали відмову на повернення. Таке враження, що суд намагаються максимально затягнути й показати: шановні, з вами всіма так буде", — розповів він.
Таким чином суд вирішив залишити Гнезділова під вартою до 31 січня 2025 року. При цьому, за словами адвокатки Бурковської, вони отримали обвинувальний акт й далі слухання по суті щодо її підзахисного будуть відбуватися у Дніпрі, за місцем скоєння злочину.
Нагадаємо, що правоохоронці відкрили кримінальне провадження, яке розслідуватиме Державне бюро розслідувань у зв'язку із заявою військовослужбовця 56-ї окремої мотопіхотної бригади Сергія Гнезділова про самовільне залишення служби через відсутність урегулювання владою питання демобілізації.
Варто додати, що 21 вересня Сергій Гнезділов написав у Facebook, що самовільно залишив частину, щоб привернути увагу до потреби встановити терміни служби для мобілізованих.
Сергій Гнезділов — український військовий, громадський активіст та учасник російсько-української війни. Він пішов добровольцем до Збройних сил України у 2019 році, взявши академвідпустку під час навчання на кафедрі журналістики у Львівській політехніці.
Гнезділов брав участь у боях на Донеччині, включаючи Піски та Бахмут. Також він є засновником культурного фестивалю "ВиделкаFest" у своєму рідному місті Вилкове на Одещині та ведучим подкасту від hromadske "++ подкаст", де говорить з військовими та порушує питання мілітаризації суспільства.
Варто зазначити, що в умовах воєнного стану дезертирство карається позбавленням волі на строк від 5 до 12 років. Однак у вересні президент України підписав закон, який звільняє від відповідальності військових за перше дезертирство або самовільне залишення частини, якщо вони повернулися на службу.
Рішення Сполучених Штатів припинити фінансування програми ООН з лікування СНІДу та ВІЛ може призвести до… Читати більше
В Очакові Миколаївської області 33-річний медійник Всеволод Севастьянов на початку лютого цього року пробіг маршрут… Читати більше
Президент Володимир Зеленський та голова Військового комітету НАТО Джузеппе Каво Драгоне на одному з підприємств… Читати більше
У Львові лікарі центру дитячої медицини "Охматдит" прооперували 15-річну дівчину, у якої в кишківнику виявили… Читати більше
Під час зустрічі головнокомандувач Збройних сил України генерал Олександр Сирський та голова Військового комітету НАТО… Читати більше
Велика Британія з метою підтримки інклюзивного та сталого соціального відновлення в Україні виділяє 25 млн… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.