Шоу косаток та дельфінів: у Франції назавжди закрили легендарний морський парк Marineland
Увечері в неділю, 5 січня, всесвітньо відомий морський зоопарк Marineland в Антибі на Лазурному узбережжі Франції, відомий своїми шоу косаток та дельфінів, зачинив двері назавжди. Це, пов'язано, зокрема, з ухваленням закону про заборону шоу китоподібних.
Про це повідомляє Le Mondе, передає Рубрика.
Водночас майбутнє 4 000 тварин Marineland та близько сотні співробітників досі невідоме.
"90% відвідувачів приїздили до нас спеціально, щоб подивитися шоу косаток і дельфінів", – пояснюють у парку, який упродовж десятиліть був одним із головних туристичних об'єктів на французькій рив'єрі.
В останні дні роботи Marineland відвідувачів було особливо багато.
"У ці дні оплески інтенсивніші. Люди знають, що бачать цих косаток востаннє. Відчувається їхня підтримка", – зазначив один із дресирувальників косаток, який працює у парку вже тридцять років.
Втім, умови життя тварин у "Марінленді" регулярно були об'єктом критики. Двоє членів сімейства косаток померли там упродовж п'яти місяців, а стан здоров'я двох, що залишилися, викликає занепокоєння у громадських організацій.
Рішенням суду цих тварин заборонено передавати до інших парків до завершення експертного звіту про обставини їх утримання.
Через перебування у неволі косатки також не можуть бути повернуті в дику природу. Асоціації закликають перевезти їх до заповідника морських тварин у Канаді.
Згідно із законом від 2021 року про відповідальність за жорстоке поводження з тваринами, шоу дельфінів та косаток у Франції, а також розмноження та утримання цих видів у неволі, заборонені з 2026 року.
Проте саме вистави китоподібних та шоу із дельфінами були в основі концепції Marineland – парку, що був створений за зразком морського акваріуму в Маямі.
Наразі також обговорюється план скорочення штату, щоб підтримати 103 співробітників парку, зокрема і близько 40 доглядачів косаток і дельфінів.
Довідка
Парк Marineland в Антібі був заснований у 1970 році. Його площа – 26 гектарів. Парк налічує близько 4 000 тварин, зокрема, морський зоопарк включає дельфінарій та кілька акваріумів.
Шоу косаток у Європі можна було подивитись лише там, а також в парку на Тенерифе в Іспанії.
Нагадаємо, в 2023 році одеський "Немо" потрапив у скандал – його звинуватили у жорстокому ставленні до тварин через фотосесію з морськими котиками у готельному номері.
Нещодавно розслідування UAnimals Media та OSINT-агенції Molfar показало, що власники "Немо" можуть мати філії в росії.
Також повідомлялось, що з дельфінарію "Немо" евакуювали двох китів-білух через посилення російських обстрілів Харкова. Тепер вони мешкатимуть в іспанській Валенсії – у найбільшому океанаріумі Європи.
Раніше "Рубрика" розповідала про те, що змушувало дельфінарії закриватись та куди відправляються морські тварини після неволі. Чи реальною є реабілітація та адаптація дельфінів і морських котиків до дикої природи після років у неволі та що являє собою ідея реабілітації дельфінів в Україні? Детальніше про це читайте в нашому матеріалі "Морські котики та дельфіни у неволі: чи в Україні можливо повернути тварин з дельфінаріїв у море?"