Міноборони допустило до використання у ЗСУ безшумний наземний дрон D-21
Міністерство оборони кодифікувало та допустило до використання логістичний наземний роботизований комплекс "D-21" українського виробництва.
Про це у Фейсбуці повідомляє пресслужба Головного управління забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння і військової техніки, передає Рубрика.
"У оборонному відомстві кодифікували і допустили до використання логістичний наземний роботизований комплекс "D-21″ українського виробництва", – йдеться в повідомленні.
Як зазначається, безпілотний комплекс "D-21" призначений для виконання логістичних завдань – може:
- перевозити харчі,
- боєприпаси,
- військове спорядження,
- евакуювати поранених.
Працює у двох режимах – ручному і автоматичному, коли рухається заданим маршрутом із визначеною швидкістю.
За інформацією Головного управління, роботизований комплекс має стійкий до радіоелектронних завад канал управління. Пілот керує платформою із захищеного місця.
Комплекс "D-21" обладнаний:
- безшумним електричним двигуном,
- всюдихідними шинами низького тиску, що забезпечують високу прохідність бездоріжжям, трясовиною і неглибокими водними перешкодами.
Ці шини забезпечують рух навіть після пробиття.
За потреби на роботизований комплекс "D-21" можна встановити дистанційний бойовий модуль з кулеметом. За такої комплектації робот може виконувати завдання вогневого ураження або вогневої підтримки.
Як повідомлялось, протягом минулого року Міноборони допустило до експлуатації у військах у 2024 році близько 60 зразків наземних роботів.
Зазначається, що у переліку кодифікованих зразків НРК є роботи для виконання широкого спектру завдань на передовій. Зокрема, для:
- логістичного забезпечення позицій першої лінії,
- евакуації поранених,
- платформи для розміщення бойових модулів тощо.
Більшість кодифікованих зразків вже застосовуються підрозділами Сил оборони України.
Нагадаємо, що в Україні пройшли випробування роботизованої платформи "Соломанд. Цей робот має допомогти з розмінування.
Також український наземний безпілотний робот Sirko-S1 MK2 пройшов нові випробування.
Окрім того, мобільний комплекс радіоелектронної протидії на базі гусеничної безекіпажної платформи "Воля-Е" презентувала українська компанія Kvertus.